Manisa Sana Kanım Feda Projesi Ödül Töreni Yapıldı

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Ege Kan Merkezi Müdürlüğü arasında 2018 yılında imzalanan protokol ile başlatılan Manisa Sana Kanım Feda Projesi kapsamında, Şehzadeler Belediyesi Bedesten Salonu’nda ödül töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tufan Çelik, Kızılay Manisa Şube başkanı Selman Keresteci, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, Manisa Kızılay Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal, ilçe müdürleri, strateji biriminden sorumlu şefler, proje koordinatörleri ve öğretmenler katıldı.

Desteklerinden dolayı, Kızılay Genel Müdürlüğünce Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne altın madalya ve plaket, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gümüş madalya ve plaket, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Demirci İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bronz madalya ve plaket ile ödüllendirildi. Ayrıca projede aktif görev yapan 36 öğretmene Kızılay tarafından “Teşekkür Belgesi” ve Kızılay hediye paketi takdim edildi.

Manisa Sana Kanım Feda Projesi kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılında okullarımızda 89 ekip kurulmuş, 7219 ünite kan bağışı toplanmıştır. Bu bağışların %59’u ilk kez kan bağışı yapmış olup, %39’u ise kadın bağışçıdır. Türkiye’de %15 olan kadın bağışçı oranı projemizde %39’a ulaşmıştır. 2018-2019 eğitim öğretim yılında ise toplam 212 ekip kurularak 12977 ünite kan bağışı toplanmıştır. Bağışların %48’i İlk kez bağış yapan kişi oranı olup, %31’i ise kadın bağışçıdır. Her iki eğitim öğretim döneminde okullarımızda topam 20196 ünite kan bağışı toplanmıştır.

http://manisaarge.meb.gov.tr/www/manisa-sana-kanim-feda-projesi-odul-toreni-yapildi/icerik/297