MANİSA PROJELERİ YARIŞMASI

MANİSA PROJELERİ YARIŞMASI
“Fikrimanisa”

Proje Kapsamı
Yarışmaya Manisa’nın tanıtımı konusunda veya Manisa’da kent veya kırsal yaşam ile ilgili her türlü konuda sorunları belirleyen, çözüm öneren veya yeni fikirler sunan projeler katılabilir. Proje daha önce başkası tarafından yapılmamış olmalı ve herhangi bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.
Başvuru

Proje yarışması herkese açıktır.
Proje ekibi bir veya birden fazla kişiden oluşabilir.
Yarışmacılar birden fazla proje ile yarışmaya katılabilirler.
Projeler web sayfası üzerinde yer alan başvuru formu doldurularak gönderilecektir.
Ön elemeden geçerek finale kalan projeler poster olarak sunulacaktır. Posterler web sayfasında sunulan şablon üzerinde, projenin adı, proje ekibi ve adresi, projenin amacı, kullanılacak yöntem ve elde edilecek sonuçlar ve önemini açıkça belirtecek şekilde sunulmalıdır.
Final yarışmasına kalan projeler için yarışmacı/yarışmacılar internet sitesinde yayınlanan Proje Hakları ve Yükümlülükleri ve Gizlilik Sözleşmesini imzalayarak teslim etmelidir.
Proje özgün olmalı ve projenin etik uygunluğu (gerekli ise) yarışmacılar tarafından belgelenmelidir. Proje başvurunuz için bu belgelerin gerekli olup olmadığına karar verilemeyen durumlarda Celal Bayar Üniversitesi Etik Komisyonu ile temasa geçerek bilgi alabilirsiniz.
Üçüncü şahıslar ve taraflar hakkında açılacak kanuni ve hukuki süreçler, davalar ve yasal takipler yarışmaya başvuruda bulunmuş yarışmacı/yarışmacılar tarafından üstlenilecektir.
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Değerlendirme
Yarışmada değerlendirme iki aşamada yapılacaktır.

Ön Elemeler

Projelerin final yarışmasına kalıp kalmayacağı değerlendirmek için yarışma jürisi tarafından ön eleme yapılacaktır.

Ön elemede yarışmacıların doldurdukları başvuru formu incelenecektir. Bu nedenle yarışmacıların 15 Nisan 2013 tarihine kadar “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinde yer alan Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları gereklidir.

Jüri Değerlendirmesi

Ön elemeden geçen ve finale kalan projeler 30 Nisan 2013 tarihinde duyurulacaktır.

Finale kalan projeler poster olarak hazırlanarak 13-16 Mayıs 2013 tarihlerinde sunulmak üzere hazırlanacaktır.

Yarışmacıların final değerlendirmelerinde posterleri ile birlikte komisyon tarafından ilan edilen yarışma alanında hazır olmaları gerekmektedir.

Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerini kazanan yarışmacılar final günü belirlenecek, ayrıca “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden de duyurulacaktır.

Ödüller

Ödül töreni 16 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak, yeri ve saati “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden ilan edilecektir.

Manisa Projeleri Alanında; ilk üçü paylaşanlara ödüller takdim edilecek, verilecek ödüller “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden daha sonra duyurulacaktır.

Ödüller projeye verilecek olup, ödülün proje ekibi içinde dağılımından ekip üyeleri sorumludur.

Ödüllerden doğabilecek her türlü vergi ve yükümlülükler yarışmacı/yarışmacılara aittir. Ödül alan projenin yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olmadığı veya projenin başka bir kişiye ya da kuruma ait olduğunun saptanması halinde ödül bu yarışmayı düzenleyen kurum tarafından kanuni faizi ile birlikte geri alınacaktır.

Yarışmaya katılarak ön elemeden geçen tüm yarışmacılara katılım belgesi verilecektir.

Dereceye değer proje bulunamazsa ödül verilmez. Projenin ödüle layık olup olmadığının takdiri ise jüri üyelerine aittir. Herhangi bir dereceye layık projenin olmaması halinde diğer projelerin dereceleri yükseltilmez.

Ulaşım ve Konaklama
Yarışmacıların Manisa’ya ulaşımı ve konaklama giderleri kendilerine aittir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi

15 Nisan 2013 saat 17:30’dan sonra sunulan projeler kabul edilmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin