Manisa İlkokul Öğrencileri Gıda Kahramanları Resim Yarışması

Resim Yarışması
İlkokul Öğrencileri Resim Yarışması

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce “Gıdanı Koru Farkındalık Oluşturma Projesi” kapsamında ilköğretim öğrencilerine “Gıda Kahramanları Resim Yarışması” düzenlenecektir. Yarışmayla İlimizdeki ilköğretim öğrencilerinde gıda kaybı ve israfına yönelik farkındalığın arttırılması amaçlanmaktadır.

Resim Yarışmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “İl Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak ilköğretim 1., 2.,3. ve 4. sınıf öğrencilerine “Gıdanı Kahramanları Resim Yarışması” düzenleyeceğiz. 23 Şubat- 25 Mart tarihleri arasında yapılmasını planladığımız resim yarışmasının konusu “Gıdanı İsraf Etme, Gıda Kahramanı Ol” yarışmanın teması ise “Gıda İsrafı ile Mücadele Et” olarak belirlenmiştir.

Yarışmaya katılan öğrencilerimizin yapmış oldukları resimleri 25 Mart 2022 tarihine kadar okullarına teslim etmeleri gerekmektedir. İlköğretim 1.,2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek resim yarışmasında değerlendirme 1. ve 2. sınıf/ 3. ve 4.sınıf öğrencileri olmak üzere iki kademe üzerinden yapılacaktır. Her kademenin 1.,2. ve 3.’leri seçilecektir.

Yarışmanın kazananları 12 Nisan 2022 tarihinde manisa.tarimorman.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. 20 Nisan 2022 tarihinde İl Müdürlüğümüzde ödül töreni düzenlenecek, ilk elemeyi geçen 60 eser resim sergisinde sergilenecektir.

Yarışmaya katılacak olan öğrencilerimizi şimdiden tebrik ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin