Manisa Bilim ve Sanat Merkezi

Manisa’da  okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli çocuk/öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak üzere faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezi; Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Felsefe gibi formal derslerin yanında Resim ve Müzik alanında da öğrencilerin gelişmelerini de destekliyor.

 

Bunun yanı sıra; Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi ile Bilim ve Sanat merkezine alınan çocuk/öğrencilerin eğitsel ve gelişimsel yönü izlenildiği gibi , çeşitli yardım hizmetleri, uygulanan programların geliştirilmesi ve değerlendirilmesi konusunda çalışmalar ve çocuk/öğrencilerin eğitsel değerlendirmeler, bireyselleştirilmiş eğitim programları (BEP) ve bireyselleştirilmiş öğretim programlarının (BÖP) hazırlanması da yapılmaktadır.

Birçok projeleri ile başarılara imza atan Manisa Bilim ve Sanat Merkezi’nin başarılarını takip etmek için şu linke tıklamak yeterli olacaktır. : http://www.manisabilsem.gov.tr/basarilar.htm

Detaylı bilgi için;

Adres

Manisa Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü
2. Anafartalar Mah. 1516 Sokak No: 3 (Eski tekel Binası) Manisa- Merkez

Tel. No
0 (236) 239 00 79
Faks No
0 (236) 239 00 29
Elektronik Posta Adresi