Manisa/Akhisar Özel Şefkat Okulları T4E: ” Europe Union of one and multi colors”eTwinning Projesiyle Avrupa Birliği’ne ilk adımını atıyor.

 

Manisa Akhisar Özel Şefkat Okulları olarak İngilizce Öğretmeni Gamze SARIYER rehberliğinde 3.ve 4.sınıf öğrencileriyle Malta, Yunanistan, Polonya ve Türkiye’nin ortak olduğu projeye yer alıyor. Avrupa Birliği ülkelerini ve değerlerini tanıyor.

Bu projede, AB kavramının yanı sıra dayandığı değerlerle de ilgileneceğiz. Faaliyetler, çocukların Avrupa Birliği’nin farklı kültürlere, farklı dillere, geleneklere sahip farklı ülkelerden insanlardan oluştuğunu, ancak AB’nin ortak vatandaşlığı ve ondan akan ortak değerler tarafından birleştirildiği için bu çeşitliliğe herkes tarafından kabul ve saygı duyulduğunu anlamalarına yardımcı olacaktır. Çocuklar bazı AB ülkelerini tanıyacak ve farklı kültürlerle iletişim kuracaklar, ancak Avrupa toplumunun cinsiyet, Milliyet, dil, engellilik, yaş, cinsel yönelim ve tabii ki din ne olursa olsun herkese açık olduğunu anlayacaklar. Bu, AB’nin öncelikle bir değerler Birliği olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Proje Teacher4Europe programının bir parçasıdır. Projenin yeniliği, farklı eğitim seviyelerinden (anaokulu – ilkokul – lise) öğrencilerin işbirliği yapmasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 − seventeen =