MALATYA BELEDİYESİ MASAL YAZMA YARIŞMASI

Masal Yazma Yarışması

Malatya Belediyesi, 2012 yılı kültürel etkinlikleri çerçevesinde, Malatyalı ünlü masalcı ve yazar Eflatun Cem Güney anısına düzenlenen “Masal Yazma Yarışması”na başvurular devam ediyor.
Malatya’mızın ve ülkemizin yetiştirdiği önemli yazarlardan “Masal Baba” olarak tanınan Eflatun Cem Güney’in masal yazma tarzı ile birlikte yerli-yabancı değişik türdeki masallardan yararlanılarak bu alanda yeni ve özgün eserler ortaya koymak, geleneğin yaşatılarak yeni kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya 29 Nisan 2012 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Başvuruları kabul edilen Eserler jüri üyeleri tarafından 07-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında değerlendirilecek.

Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Prof. Dr. Esma Şimşek, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı, Hasan Hüseyin Karatay, Yrd. Doç. Dr. Selim Emiroğlu ve Yrd. Doç. Dr. Ramazan Çiftlikçi yapıyor.

Yarışma sonunda dereceye girecek olanlardan, birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL, üçüncüye 1000 TL, 3 kişiye de mansiyon ödülü (Cumhuriyet Altını) verilecek.

Eflatun Cem Güney anısına düzenlenen Masal Yazma Yarışması başvuru formu www.malatya.bel.tr web sayfasından temin edilebiliyor.