Makine ve Kontrol Proje Yarışması 2011

Makine mühendisleri odası kocaeli Şubesi ve koÜ mekatronik mühendisliği bölümü’nün işbirliği ile yapılan ‘makine ve kontrol proje yarışması 2011 ödül töreni oda binasında yapıldı.

Toplam 8 projenin katıldığı proje yarışmasında koÜ Öğretim üyesi İlhan tekin Öztürk, mmo kocaeli Şube Bşk. Vk. oğuz aktepe ve tasarımcı taner civelek jüri üyesi olarak vazife yaptı. Saptama sonunda “pürüzsüz yüzeye tırmanan robot” projesi ile fatih köse ve İsmail köse birinciliğe yaraşır görüldü.

Birincilik mükafatı bulunan dizüstü bilgisayarı mekatronik mühendisliği Öğretim üyesi metin artunç’un elinden alan fatih köse ve İsmail köse hayli mutlu, keyifliydi.

Yarışmada “kablosuz bina otomasyonu” projesi ile emre can kılıç 2., “silah dürbünü düzeltme yazılımı” projesi ile ali aydın üçüncülüğü sahibi oldu. Oda binasındaki törende fatih Çağın bayram ve onur yıldırım alkol testi yapan akıllı vasıta, mehmet beşir güneşi İzleyen panel, sena uzun, murat bilgen, mustafa koç ve ahmet kocaarslan akıllı otopark projesi, hüseyin Ötem ve serkan kırca sensörlü Çöp kovası projesi, murat ambartürk ve mustafa demir de kablosuz İvme Ölçer projelerini katılanlara tanıttı.