MAKER ÖĞRETMEN EĞİTİMİ

MAKER ÖĞRETMEN
MAKER ÖĞRETMEN

MAKER ÖĞRETMEN EĞİTİMİ

Robotik Eğitim Akademisi işbirliğinde öğretmenler, öğretmen adayları için uluslararası STEM destekli “MAKER ÖĞRETMEN EĞİTİMİ” sertifika programı

 

Maker öğretmen eğitimlerimize, kendini geliştirmek isteyen ve okullarında Robotik, kodlama, elektronik dersi vermek, Maker uygulamaları yapmak veya okullarında Robotik, Elektronik, Maker kulübü kurmak isteyen her branştan öğretmenler katılabilir.

 

01-02-03 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan üç günlük Maker  Öğretmen Eğitimi’ne devlet veya özel eğitim kurumlarında görev yapan ve kariyerlerini geliştirmek isteyen her branştan öğretmenlerle birlikte, üniversitede mühendislik alanında eğitim görenler ve robotik konusuna ilgi duyan herkes katılabiliyor.

Eğitimlere katılmak için her hangi bir şekilde elektronik, kodlama, programlama bilgisi olması şart değildir.

 

Kurslarımızda eğitimler, en kolay yoldan, her kesin öğrenebileceği şekillerde ve her yaş grubunu kapsayacak uygulamalarla anlatılmaktadır. Bu eğitimlerde katılımcıların Maker dünyası ile tanışmalarını, her yaş grubuna uygun farklı arduino ile elektronik tasarım, robotik uygulama, programları kodlama, proje tasarlama, programlama yöntemlerini anlamaları sağlanacaktır.

 

EĞİTİMDE ÖĞRENECEKLERİNİZ

> Maker nedir? Maker hareketi hakkında bilgiler ve uygulama örnekleri.

> STEM nedir ? STEM destekli eğitim nasıl olmalıdır. STEM eğitim dünyasına giriş. Öğretme ve uygulama yöntemleri gibi bilgiler

> 21. Yüzyıl endüstri 4.0 sanayi devrimi için bilişimsel düşünme biçimleri

> Öğrencilerin analiz yapma, problem çözme becerilerinin geliştirme

> Temel Elektrik ve Elektronik bilgileri

> Akıllı cihaz tasarımı ve programlamasına giriş bilgileri

> Bilgisayar nedir ? Mikro işlemciler hakkında temel bilgiler

> Arduino nedir? Arduino ile neler yapılabilir ? Arduino çeşitleri nelerdir ?Genel bilgiler, bilgisayara kurulum ve doğru şekilde kullanımı ile eğitime katılanların arduino dünyasına giriş yapması ve basit uygulamaları öğrenmesi hedeflenmiştir

> Elektronik tasarımlar için Breadboard kullanımı. Elektronik devre hazırlama örnekleri

> Makey Makey elektronik kitlerinin kullanımı ve interaktif hazırlanmış uygulamalardan örnekler.

> Robotik ve Elektronik uygulamalar için kodlama eğitimine giriş. Kullanılacak kodlama komutlarının öğrenilmesi ve örnek uygulamaların yapılması.

Her amaca uygun elektronik ve Maker uygulama içerik özeti:

Amaca uygun objelerin, robotik, elektronik uygulamaların tasarlanması, inşa edilmesi, Uygulamaların hareketlendirilmesi, DC Motor ve servo motorların kullanımı, algılayıcı sensörlerin çevresel koşullara göre seçilmesi, programlanması, matematiksel hesaplamalar, arduino kart ve breadboard/devre tablası kullanımı, analog ve dijital kontrol üniteleri, Led ve LCD kullanımı, potansiyometre ile hız kontrolü, joystick kontrolü, ultrasonik sensör ile mesafe ölçümü, engel algılayıcılar, ışık sensörü, hareket sensör kullanımı, makey gibi eğlenceli elektronik kart kontrolü gibi değişik şekillerde eğitim alacak olup, tüm bu kazanımlara uygun uygulamalı alıştırmalar yapacaklardır.

Eğitimlere katılırken yanınızda Notebook bilgisayar olması gerekmektedir. 

Derslerde Robotik, Kodlama, Arduino ve Maker eğitimine yönelik hazırlanmış üç adet ders kitabı temel alınarak konular işlenmektedir. Uygulama ders kitapları ve bir adet DVD, eğitim gören kişilere ücretsiz olarak verilecektir.

SERTİFİKA

Maker Eğitimini başarıyla bitiren tüm katılımcılara Robotik kodlama ve Meker eğitmenği olarak iki alanda da eğitim sertifikası verilecektir.

EĞİTİM TARİHLERİ

İlan edilen tarihlerde uygulamalı olarak eğitim yapılmaktadır. Eğitim saatleri şehir dışından gelen kursiyerlerimiz nedeniyle farklılık gösterebilmektedir.

Maker öğretmen eğitimine ön kayıt için kimlik bilgilerinizi ve katılmak istediğiniz dönemi belirterek ilgili elektronik eposta   ([email protected]) adresine başvuru formu göndermeniz gerekmektedir.

Öğretmen ve gruplara indirim uygulanmaktadır. İndirimli eğitim imkanları ve ücretleri için Lütfen telefonla arayınız.

EĞİTİM YERİ ADRESİ:

Haldun Taner Sok.17A, Megavizyon Erler sitesi B-Blok, Merter – İstanbul

Eğitim yeri Merter Metro ve Metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

KURUMLARIN DİKKATİNE:

Kurumumuz özel okullardan, kurumlardan gelen toplu Eğitimler için özel programlar oluşturabilmektedir. İstanbul dışı eğitimler için formatör eğitmenler gönderebilmektedir.

Toplu eğitim program talepleri veya il dışı eğitimler için arayınız.

 

Eğitim programı hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru için www.robotikegitimakademisi.com   web sitesinden veya  0533 203 72 71 nolu telefonu arayabilir veya web sitesindeki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin