MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR YARIŞMASI 2012

ÜLKE GENELİ GELENEKSEL “MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR” KONULU ŞİİR, KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

Kahramanmaraş Belediyesi ve Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi işbirliği ile Kahramanmaraş’ın kurtuluş günü olan 12 şubat etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde ilköğretim okulları arasında şiir, kompozisyon ve resim yarışması düzenlenmiştir.

Yarışmayla ilgili katılım şartları aşağıda belirtilmiştir.

YARIŞMANIN ADI
 
“Madalyalı Kahraman Şehir”
 
YARIŞMANIN KONUSU
 
Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi, bu mücadelenin anlamı ve önemi

YARIŞMANIN AMACI
 1.a) Milli mücadele ruhunu yaşatmak
2.b) Öğrencileri Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi hakkında araştırma yapmaya sevk etmek ve bu vesileyle Kahramanmaraş’ın milli mücadelede gösterdiği kahramanlığı tanıtmak,
3.c) Öğrencilerin milli duygularını resim, şiir, kompozisyon aracılığıyla yansıtmalarını sağlamak,
4.d) Kahramanmaraş ilimizi tanıtmak.
 
YARIŞMANIN KAPSAMI
 Ülke genelinde 81 ilde ilköğretim okullarında öğretim gören 6, 7, 8. sınıf öğrencileri arası şiir, kompozisyon ve resim yarışması

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI
 Şiir Yarışması:

1.Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.
2.Yarışmaya her öğrenci bir şiirle katılacak olup yarışmaya katılan şiirlerin her hangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.
3.Şiirler bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde ve 12’li yazı boyutunda A-4 kağıdına yazılmış olacaktır.
4.Şiirin yazıldığı kağıdın ön veya arkasına herhangi bir isim, rumuz vb. yazılmayacaktır.
5.Yarışmaya katılan şiir bir zarfa koyulacak, aynı zarfın içine yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)
Kompozisyon Yarışması:

    1. Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.

    2. Yarışmaya her öğrenci bir şiirle katılacak olup yarışmaya katılan eserlerin her hangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

3.Kompozisyonlar, bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde ve 12’li yazı boyutunda A-4 kağıdına yazılmış olacaktır.
4.Kompozisyonların yazıldığı kağıdın ön veya arkasına herhangi bir isim, rumuz vb. yazılmayacaktır.
5.Yarışmaya katılan kompozisyonlar bir zarfa koyulacak, aynı zarfın içine yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)

 Resim Yarışması:

1.  Yarışmaya ilköğretim 6, 7, 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.
2. Yarışmaya her öğrenci bir eserle katılacaktır.
3. Yarışmaya katılan resmin arkasına yarışmacı öğrencinin adı, soyadı yazılacaktır.
4. Resimler, 35×50 ebadındaki resim kağıdına guaj boya, pastel boya veya sulu boya kullanılarak serbest teknikle yapılacaktır.
5. Yarışmaya katılan öğrencinin; adı ve soyadı, sınıfı ve numarası, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe, yarışmacının telefon numarası, okulun telefon numarası bilgilerinin bulunduğu bir bilgi yazısı ile öğrencinin öğrenim gördüğü okulun üst yazısı yer alacak ve zarf  20/01/2012 tarihine kadar Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü adresine gönderilecektir.( Okuldan birden fazla öğrencinin yarışmaya katılması halinde zarflar büyük bir zarfın içine konularak gönderilecektir.)

DEĞERLENDİRME
 Eserlerin değerlendirilmesi Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek  komisyon tarafından yapılacaktır. Yarışmanın sonuçları 03/02/2012 tarihinde http://www.kahramanmaras.bel.tr www.kamarasbilsem.k12.tr ve http://kmaras.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.
 
YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
 Her dalda dereceye giren öğrencilere Kahramanmaraş Belediyesi tarafından

1.Olan Öğrenciye: 1.500 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
2.Olan Öğrenciye: 1.000 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
3.Olan Öğrenciye:   500 TL+Plaket + Öğretmenine 3G’li cep telefonu
Mansiyon: 3G’li cep telefonu+Plaket + Öğretmenine 3g’li cep telefonu
 

ÖDÜL TÖRENİNE KATILIM
 
Ödül töreni dereceye giren öğrencilere ayrıca bildirilecek olup dereceye giren öğrenciler bir öğretmeni nezaretinde ödül töreni için Kahramanmaraş’a davet edilecek; öğrenci ve öğretmeninin yol ücreti ile konaklama giderleri Kahramanmaraş Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
 
YARIŞMA İLE İLGİLİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
 Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlüğü Gazipaşa Mahallesi Şehitilbey Cad. No:7 Tel: 0 344 221 85 84- 224 21 17 Faks: 221 13 53

Kahramanmaraş
 
Eserlerin Kullanım Hakkı

Yarışmaya katılan eserlerin her türlü kullanım hakkı Kahramanmaraş Belediyesi ve Kahramanmaraş Bilim Ve Sanat Merkezi’ne aittir.