MACERA BAŞLIYOR

WhatsApp Image 2020 12 15 at 18.53.57
Proje kuruculuğunu Ankara ili Yenimahalle ilçesi Necmi Şahin İlkokulu öğretmenlerinden İlkay ÖZDEMİR ve Yenimahalle Ayşe Tokur İlkokulu Öğretmeni Serpil AKSU İŞLER’in yaptığı; Arnavutluk (3), Litvanya (1), İtalya (2) ve Türkiye (10)‘den toplam 16 öğretmenden oluşan “Macera Başlıyor” adlı e twinning projesine okulumuz Necmi Şahin İlkokulu’ndan 1/C Sınıfı Öğretmeni İlkay ÖZDEMİR ve 1/B Sınıfı Öğretmeni Nuray BOLATBAŞ YILDIZ ile öğrencilerimiz katılmışlardır.

Bu proje; okuma yazma ve diğer derslerle ilgili kazanımları, yazılı ve sözlü anlatım becerilerini etkinliklerle, sanatla, masal ve hikayelerle, oyunla, WEB2.0 araçları ile disiplinler arası yaklaşımlar kazandırarak, öğrenme süreci eğlenceli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Hibrit eğitim modeli ile, öğrencilerimizin özgüvenini artırıp, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmek istiyoruz. Başarı sağlamak için okuma anlama çok önemlidir. Bu nedenle, projenin başından sonuna kadar etkili okuma yazma, anlama çalışmaları yapacak, kitap okuma sevgisi kazandırılmaya çalışılacaktır. Bu proje tamamen 1.sınıflar için yapılmıştır.
Proje çalışmalarında öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar dileriz.