M.O.D. eTwinning Projesi

Kayseri ili Tomarza ilçesine bağlı İncili Şehit Yaşar Karakaya Ortaokulu  öğrencileri ve Fen Bilimleri  öğretmenleri Alim GÜLVEREN’in rehberliğinde yürütülen M.O.D. eTwinning projesi ile kazanımlara uygun müzik,oyun ve deney hazırlıyorlar.

Kayseri – Bünyan Velioğlu Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni İsmail Kılıç ile Şanlıurfa – Haliliye Şanlıurfa Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Esra Kömürcü’nün kurucu üyeliğini yapmış olduğu “M.O.D” adlı eTwinning projesine ülkemizin farklı şehirlerinden katılımcıların olduğu proje Kayseri (5), , Şanlıurfa (2), Niğde (1), Çankırı (1), İzmir (1) şehirlerinden katılımcılar ile 10 okulda yürütülecektir.

“M.O.D.” eTwinning projesi fen bilimleri dersinin eğlenceli bir şekilde öğretilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Proje ile öğrencilerin geçmiş ve güncel öğrenmelerini kalıcı hale getirmek, Fen Bilimleri dersine karşı olan tutum ve davranışları olumlu hale getirmek, Fen Bilimleri dersinde etkili ve kalıcı öğrenmeleri sağlamak, öğrencilerin kendine güvenen ve kendine güvenen bireyler olmasını sağlamak hedeflenmektedir.

Proje sürecinde öğrenme alanlarına ait belirleyeceğimiz konularda müzik, oyun ve deney ağırlıklı çalışmalar gerçekleştirilecektir.
1. Dünya ve Evren
2. Canlılar ve Yaşam
3. Fiziksel Olaylar
4. Madde ve Doğası
5. Fiziksel Olaylar
6. Canlılar ve Yaşam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 − two =