Ulusal Genç Kadın Girişimciliği Zirvesi

Avrupa Birliği Gençlik Programları Eylem 5.1 kapsamında desteklenen Adana İş Kadınları Derneği tarafından yürütülen “Geleceğin Lider Kadınları” projesi kapsamında 1-4 Kasım 2013 tarihinde düzenlenecek olan “Ulusal Genç Kadın Girişimciliği Zirvesi” başvuruları başlamıştır.
Proje ülkemizde Girişimcilik ve İnavasyon alanında eksikliği bulunan, özellikle Yerelden Ulusala hareket stratejisi ile kadın girişimciliği konusunda eylem planı oluşturmayı hedeflemektedir
Türkiye’nin 81 ilinden başvuru yöntemiyle seçilecek olan 18-30 yaş arası girişimci genç kadın ile birlikte Girişimcilik ve İnavasyon alanında eksikliği bulunan özellikle Yerelden Ulusala Hareket Stratejisi ile bir eylem planı oluşturulması hedeflenmektedir. Bu kapsamda “Ulusal Genç Kadın Girişimciliği” adını verdiğimiz toplantımızda, uzmanlar, karar vericiler, politika yapıcılar, sektör temsilcileri ve 81 ilden gelen 90 genç kadın yer alacaktır. Zirve kapsamında Kadın Girişimciliğinin önündeki engeller, çözüm önerileri tartışılarak, deneyim paylaşım panelleri ve konferanslar düzenlenecektir.

KATILIMCI PROFİLİ
– 18-30 yaş arası,
– Girişimcilik teması üzerine ilgisi olan,
– Proje içeriğindeki benzer çalışmalara katılmış olan kadınlar katılımcı olabilirler.

FİNANSMAN KURALLARI
• Katılımcıların şehirlerarası ulaşım masraflarının % 70’i Konaklama ve yemek masraflarının tamamı karşılanacaktır.
• Katılımcıların seçiminde, coğrafi denge, yaş dengesi göz önünde tutulacaktır.

Başvurular 27.10.2013 tarihinde, Kabul edilen katılımcıların mail adreslerine bilgi maili olarak iletilecektir.

Detaylı Bilgi İçin ;
Burcu UYAR
EKA Proje İletişim Sorumlusu /

geleceginliderkadinlari@gmail.com
0322 454 14 17