L’OREAL – UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları

UNESCO’nun Doğa Bilimleri Sektörü içindeki iyi uygulama örneklerinden biri UNESCO ve L’Oreal Vakfı arasındaki işbirliği ile oluşturulan Genç Bilim Kadınlarına Destek Programı’dır.

UNESCO ve L’Oreal ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı olan “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Ulusal Programı”, 2003 yılından itibaren Türkiye’de başarıyla yürütülmektedir. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve L’Oreal Türkiye işbirliğiyle ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalarının teşvik edilmesi maksadıyla 2023 yılında da burs verilecektir.

Burs kapsamında Yaşam ve Çevre Bilimleri (Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Farmakoloji, Fizyoloji, Sağlık Enformatiği dâhil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyolojide Biyomedikal ve Yapay Zekâ araştırmaları) ve Fiziki Bilimler (Temel Bilimler (yaşam bilimleri hariç) ve Mühendislik, Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller, Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik) alanlarında araştırma yapmakta olan, 40 yaşından gün almamış (1 Ocak 2023 tarihi itibariyle) ve doktorasını bitirmiş olan, her alandan ikişer olmak üzere toplam dört genç kadın araştırmacı, 150.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.

Son başvuru tarihi 14 Nisan 2023 olan L’Oréal-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları başvuruları www.forwomeninscience.com adresinden çevrimiçi yapılmakta olup, başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. Burs hakkında bilgiye UNESCO Türkiye Milli Komisyonu web sitesinden de (http://www.unesco.org.tr) erişilmesi mümkündür.

Sorularınız için iletişim bilgileri:

L’ORÉAL Türkiye e-mail: info@forwomeninscience.com

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu e-mail: bengisubiray@unesco.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × 2 =