L’Oréal-UNESCO “Bilim Kadınları İçin Programı” Uluslararası Ödülleri

1998 yılından itibaren verilmeye başlanan L’Oréal-UNESCO Uluslararası Ödülleri dünya genelinde tanınmış bilim kadınlarını desteklemektedir. Her sene, uluslararası bilim dünyasında Yaşam Bilimleri veya Fiziki Bilimler (her yıl bu alanlardan biri olacak şekilde) alanlarının gelişmesine katkıda bulunan beş bilim kadını bu ödüle layık görülmektedir.

L’Oréal-UNESCO Uluslararası Ödülleri 2019 yılında Fiziki Bilimler, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında verilecektir. Ödüllere uluslararası alanda başarılı bilim kadınlarını aday gösterme işlemi elektronik olarak https://www.forwomeninscience.com adresinden yapılmaktadır. Aday göstermek için son başvuru tarihi 13 Temmuz 2018 olarak bildirilmiştir.

Aşağıdaki beş bölgede çalışan beş seçkin bilim insanı ödül almaya hak kazanacaktır.

-Afrika&Arap Devletleri

-Asya-Pasifik

-Avrupa

-Latin Amerika

-Kuzey Amerika

Aday gösterilecek olan araştırmacıların belirlenmesindeki faktör araştırmacıların uyruğu değil, çalışmalarını yaptığı yer olacaktır. Beş bölgenin her biri için bir aday seçilecektir. Araştırmacıların her biri için ödül miktarı 100.000 Avro’dur.

2019 yılı L’Oréal-UNESCO Uluslararası Ödülleri başvuru koşullarını öğrenmek, başvurulabilecek alanlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için lütfen Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.