“L’Oréal Brandstorm 2014” Başvuruları Başladı

“L’Oréal Brandstorm”

Yöneticilik Nitelikleri Kazandırıyor

 

L’Oréal tarafından her yıl, pazarlama alanında kariyer hedefleyen, üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “L’Oréal Brandstorm 2014” başvuruları başladı. Bu yıl 22. kez gerçekleştirilecek Brandstorm’da, öğrenciler Kiehl’s markasının erkek ürün gamına yeni ürünler kazandırmak üzere proje geliştirecek. Ulusal finali Nisan ayının son haftasında yapılacak Brandstorm için son başvuru tarihi ise 3 Mart 2014 (www.brandstorm.loreal.com)

 

Üniversite öğrencilerinin kendilerini yaratıcılıkları ve yetenekleri ile gösterebildikleri bir platform olan “L’Oréal Brandstorm” her yıl farklı bir temayla gerçekleştiriliyor. Bu yılki proje konusu kapsamında yeni ürünler tasarlayacak ve pazarlama stratejisini kurgulayacak olan öğrenciler, sektöründe lider bir şirketin “uluslararası pazarlama direktörü” gibi A’dan Z’ye tüm süreci yönetme deneyimi de yaşayacaklar.

 

Yaratıcılıklarını ve yeteneklerini kullanarak oluşturdukları yeni ürünlerin logosundan, paket tasarımına, iletişim ve reklâm stratejilerinden, pazarlamasına kadar tüm süreci bir profesyonel reklâm ajansı ve L’Oréal pazarlama yöneticileriyle ile birlikte yürütecek olan öğrenciler, erkek tüketicileri etkileyecek nitelikte ve Kiehl’s’ın pazar payını arttırmaya yönelik ürünler tasarlayacaklar.

 

Ulusal finalde birinciliğe layık görülen takım, Haziran’da Paris’te yapılacak uluslararası finalde yine birinci olabilmek için mücadele verecek.

 

“L’Oréal Brandstorm” ile öğrenciler son derece profesyonel bir deneyim yaşarken aynı zamanda dünyanın kozmetik devi L’Oréal’de kariyer yapma imkânı da buluyorlar. Bu yarışma ile öğrencilere yatırım yapan L’Oréal, yarışmayı başarıyla sona erdiren takımlara işe alımda öncelik sunuyor. Böylelikle öğrencilerin kariyer hedeflerine daha da yaklaşmasını sağlayan L’Oréal, kendi genç ve dinamik yapısını da koruyor.

 

Bugüne kadar 280 üniversiteden 60.000’in üzerinde başvuru yapılan Brandstorm ile uluslararası alanda yarışan 150–200 öğrenciyi ekibine dâhil eden L’Oréal, istedikleri ülkeye yapacakları bir seyahat için birinci olan takımı 10.000€, ikinci olan takımı 5000€, üçüncü olan takımı ise 2500€ ile ödüllendiriyor.

 

 

 

L’Oréal Brandstorm Hakkında:

 

L’Oréal, 1992 yılından bu yana, üniversite öğrencisi gençlerin potansiyellerini fark etmeleri, profesyonel yeteneklerini geliştirmeleri ve kariyer fırsatlarını keşfetmeleri için teşvik eden Brandstorm ile işe alım sürecindeki yenilikçi politikasını sürdürüyor. L’Oréal Brandstorm ile dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrencilere profesyonel iş deneyimi ile birlikte güzellik ürünleri sektöründe uluslararası pazarlama direktörlüğünü üstlenme fırsatı sunuyor. Bu proje, üniversite öğrencilerinin teoride bildiklerini, profesyonel iş yaşamında kullanarak, onların yaratıcılıkları ve yeteneklerinin farkındalığını sağlıyor. Projeyle öğrenciler en çok çalışılmak istenen kurumlardan olan L’Oréal ile tanışarak potansiyellerini sergileme fırsatı buluyorlar.

 

L’Oréal Hakkında:

 

L’Oréal Grup dünyanın en büyük kozmetik ve güzellik şirketidir. Saç rengi, cilt bakımı, güneşten korunma, makyaj, parfüm ve saç bakımı üzerine konsantre ve ilaç alanlarında aktif ve ABD’de üst nanoteknoloji’ye en çok yatırım yapan ve bu konuda en çok patenti elinde bulunduran şirkettir. L’Oréal, dünyanın her yerindeki kadınlara ve erkeklere kalite, etki ve güvenlik bakımından en iyi kozmetik inovasyonu sunmayı görev edinmiştir. Güzellik ihtiyaçlarının dünya çapında sonsuz çeşitliliğini yakalayarak bu amacının peşinden gitmekte olan L’Oréal; ekibinin çeşitliliğinden, marka portföyünün zenginliğinden ve tamamlayıcılığından güç almaktadır. L’Oréal, güzelliğin evrenselleştirilmesini misyon edinmiş ve önümüzdeki yıllarda hayata geçirilecek projesi olarak benimsemiştir.

 

L’Oréal Grup, kurulduğu günden itibaren bilginin sınırlarını zorlamaya devam etmektedir. Bir eşi daha olmayan AR-GE ekibi bir yandan dünya çapındaki güzellik ritüellerini takip edip gözlemlerinden ilham alırken diğer yandan  sürekli olarak yeni pazarlar keşfetmeyi ve geleceğin ürünlerinin icadını sürdürmektedir.

 

Gelişimine hız kesmeden devam eden L’Oréal’in, kariyer odaklı  eğitime verdiği önem öğrenciler tarafından da fark edilmektedir. L’Oréal, dünyanın en büyük İnsan Kaynakları Danışmanlığı şirketi olarak bilinen Universum tarafından üniversite öğrencileri arasında yapılan araştırmada “Avrupa’nın En Cazip İşverenleri” listesinde ikinci sırada yer almaktadır.

 

 

Bilgi için:

 

Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85

seher.saygin@essance-istanbul.com

Canan Atalar/ Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85

canan.atalar@essance-istanbul.com