LOOCK DOWN IN THE KINDERGARTEN – PLAY IN THE BUBBLE Projesinde sona gelindi.

Tüm dünyayı etkileyen  koronavirüs salgını eğitimi de sekteye uğratırken, birçok ülke eğitimin sürdürülebilmesi için alternatif yöntemler aramak zorunda kaldı.
Salgının başladığı dönemde radikal kararlar alıp okulları kapatan ülkeler, yaz aylarında vakaların da düşmesiyle yeni eğitim-öğretim yılında yeniden yüz yüze eğitime geçmeyi denese de bir dizi sorunla mücadele etmek zorunda kaldı.
Bu değişikliklere uyum sağlamada zaman zaman biz yetişkin bireyler bile güçlük çekerken özellikle de anasınıfı öğrencilerin bu yeni kurallara uyum sağlarken zorlanması kaçınılmaz oldu. Bu zorlukların üstesinden hep birlikte gelebilmek için yola çıktığımız bu projede başlıca amacımız  okul öncesi çocukların virüsten korunabilmeleri için gereken maske, mesafe , hijyen kurallarını alışkanlık haline getirmelerini , temizlik kurallarını yerine getirmede bağımsızlaşmalarını ve ailelerin çocuklarının sağlığı açısından daha güvende hissetmelerini,  uzaktan eğitim sürecini çocuklar ve ebeveynler açısından eğlenceli hale getirmeyi sağlamaktı. Projedeki çeşitli ülkelerdeki öğretmenler ve öğrenciler ile  yüz yüze ve uzaktan eğitim sürecinde çalışmalar uygulandı. Proje kahramanı öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fifteen + 13 =