Logotype Tasarım Yarışması

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ / EĞİTİM FAKÜLTESİ
ÖDÜLLÜ AMBLEM- LOGOTYPE TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

AMAÇ

         Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Amblem-Logotype tasarım yarışması, 06.12.2011 Tarihli Fakülte Kurul Kararı ile kurumsal kimlik olarak kullanmak ve özgün amblem tasarımları üretmek amacıyla açılmıştır.
Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne referans taşıyacak nitelikte Amblem-Logotype üretilmesini amaçlayan bu yarışma, yerel konumda amatör ve profesyonel tüm tasarımcıların katılımına açıktır.

KATILIM KOŞULLARI
1- Yarışma T.C. vatandaşı olup, 18 yaşını doldurmuş herkese açıktır.
2- Amblem-Logotype Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Vizyon ve Misyonunu,                                                                               Demirci ve öğretmenlik konularını ifade edecek bir tema içermelidir.
3- Fotoğraf ve Clip art kullanılmamalıdır.
4- Yarışma, seçici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında tüm katılımcılara açıktır.
5- Amblem-Logotype her türlü materyalde kullanılmaya elverişli yüksek çözünürlükte olmalıdır.
6- Amblem-Logotype “ORJINAL” ve Copyright haklarına maruz kalınmayacak şekilde hazırlanmalıdır.
7- Tasarım tamamen bireyin kendisine ait olmalıdır.
8- Yarışmaya katılacak olan tasarımların; özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Teslim edilen çalışmalar, patent enstitülerince daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.
9- Katılım formunu imzalayan katılımcılar, bu yarışmanın tüm koşullarını kabul etmiş sayılırlar.
10- Seçici Kurul tarafından, değerlendirme sırasında ya da sonrasında kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacaktır. Amblem-Logotype tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir.
11- Amblem-Logotype tasarımları Freehand, CorelDRAW, Illustrator gibi bir vektörel programda hazırlanmalı, ayrıca Photoshop gibi piksel tabanlı bir programda da 300 DPI çözünürlükte teslim edilmelidir.
12- Her katılımcı EN FAZLA üç tasarım ile yarışmaya katılabilir.
13- Katılımcılar Amblem-Logotype tasarımlarını isim ve soyadlarını yazarak adlandırmalıdırlar. (Örnek: SalihŞen1.jpg)
14- Amblem-Logotype tasarımları A4 kağıt üzerine (2,5×2,5 cm ve 17×17 cm olarak) basılı 300dpi jpg ve CD (Photoshop, Freehand, Illustrator, Corel Draw, vb.) program dosyası olarak hazırlanacaktır.
15- Seçici Kurul yapılan değerlendirmede dereceye girecek nitelikte çalışma bulamadığı takdirde ödülleri dağıtmamakta serbesttir.
16- Her tasarımın çıktısı alınacak ve CD’de bu çıktıların elektronik ortamda oluşturulmuş halleri de yer alacaktır.
17- Yukarıdaki şartlardan herhangi birinin eksik olması durumunda, yarışmacının tasarımı değerlendirmeye alınmayacaktır.
18- Katılım ücretsizdir.
19- Yarışmaya katılarak seçilen tasarımın kullanım hakları (telif hakları) Celal Bayar Üniversitesi  Eğitim Fakültesi’ne aittir.

BAŞVURU, ÇALIŞMALARIN TESLİMİ ve İLETİŞİM

Katılımcılar tasarımlarını katılımcı formları ile birlikte her tasarımın çıktısı alarak bu çıktıların elektronik ortamda oluşturulmuş halleri CD’de Eğitim Fakültesi Fakülte Sekreterliği’ne elden ya da posta-kargo yolu aracılığıyla ulaştırılacaktır.
Yarışma ile ilgili; Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi 0 236 462 24 88  no’lu telefon aracılığı ile iletişim kurulabilir.

ADRES: Eğitim Fakültesi, Demirci / MANİSA 45903 Türkiye

 

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmanın İnternetten Duyurulması: 7 Aralık 2011 Çarşamba
Tasarımların Son Teslim Tarihi: 30 Aralık 2011 Cuma saat: 17.00
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 9 Ocak 2012 Pazartesi
Değerlendirme Sonucunun Açıklanması ve Celal Bayar Üniversitesi Eğitim  Fakültesi Web Sayfasında İlan Edilmesi: 17 Ocak 2012 Salı

SEÇİCİ KURUL
Prof.Dr. Yüksel ABALI
Prof.Dr. Meral ÖZTÜRK
Doç.Dr. Halit EV
Doç.Dr. Celal METİN
Yrd.Doç. Dr. Rasih ERKUL
Yrd.Doç. Dr. Osman PEKEL
Yrd.Doç. Dr. Abdurrahman İLGAN
Öğr. Gör. A.Murat ATEŞ
Fakülte Sekreteri: Kasım EVRENSEL
ÖDÜL
Notebook Bilgisayar