Liseliler İçin Tasarım Atölyesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen Lise + programı, halen lise öğretimini sürdürmekte olan ve gelecekte mimar, iç mimar veya endüstri ürünleri tasarımcısı olmayı planlayan öğrencilere bu bölümlerde okumanın ve tasarım geleneğine bağlı bir mesleğe sahip olmanın ne demek olduğunu kısaca deneyimletmeyi amaçlayan bir yaz okulu.

18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bu program dahilinde Mimarlık Fakültesi öğretim elemanları, mimarlık-iç mimarlık-endüstri ürünleri tasarımı alanlarına karşılık gelen örtü – yüzey – oyun başlıklı üç ayrı atölye yürütecek. Tasarım merkezli mesleklerin yaparak öğrenme geleneğinden yola çıkan atölyelerde üretilen ürünler İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusü’nde sergilenecek. Bu atölyeler örtü – yüzey – oyun kavramlarının araştırılıp tartışılacağı İstanbul gezileriyle desteklenecek. Atölye ve geziler sırasında öğrencilerin eskiz yoluyla gözlemleme ve tasarlama becerilerinin de geliştirilmesi üzerinde durulacak.

Lise + kontenjanı, her bölüm için 10 kişi, toplam 30 kişiyle sınırlıdır. 8 Haziran 2012 tarihine kadar ‘Başvuru’ başlığı altındaki formu doldurarak atölye çalışmalarına katılmaya aday olabilirsiniz. Yapılacak değerlendirme sonucunda, katılmaya hak kazanan öğrenciler 12 Haziran 2012 tarihinde web sitesinden ilan edilecektir.

Sizleri aramızda görmek dileğiyle..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin