Liseliler arası Siyer-i Nebi Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi, tüm Türkiye genelinde ki bütün lise öğrencilerine yönelik Peygamber Efendimizin Hayatıyla ilgili sorulardan oluşacak bir sınav yapacaktır. Bu sınav öncesinde belirli bir tarih aralığında Liseli öğrencilere Prof. Dr. Münir Muhammed Gadban’ın “Kardeşliğe Davet, Hz. Muhammed sas” isimli kitabı dağıtılıp, 15 Aralık 2019 Pazar saat 11:00 da İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile beraber belirlenen okullarda, Anadolu Gençlik Demeğimin kendi belirlediği sınav gözetmenleriyle sınav yapacak ve dereceye girenleri ödüllendirecektir.

PROJENİN AMACI
“İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır.” inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Demeği, ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu şube, temsilcilik ve bürolarla, bunların yanı sıra diğer müessese ve faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşliğinin öncüsü olmuştur. Derneğimiz, gençliğimizin ahlaki yoksunluktan dolayı her geçen gün uçuruma sürüklendiğini; alkol, uyuşturucu kullanımında, suç işleme oranlarında istatistiki olarak büyük bir artış olduğunu gözlemlemektedir. Bu nedenlerden dolayı Anadolu Gençlik Demeği Genel Merkezi olarak bizler, değerler eğitiminin uygulanmaya konulduğu bir süreçte aziz milletimiz tarafından en büyük değer ve örnek model olarak kabul edilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed sas hayatının gençler tarafından daha iyi okunarak algılanması gerektiğine inanıyoruz. Buna bağlı olarak Ülkemiz sınırlarında bulunan bütün liseli öğrencilerimize yönelik Siyer-i Nebi yarışması hazırlamaya karar verdik. Yapılan bu çalışmalar sonucunda ahlaklı, milleti için çalışan, ailesini, eşini dostunu önemseyen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

PROJENİN HEDEF KİTLESİ
Siyer-i Nebi Bilgi yarışması ile hedeflenen kitle, il ve ilçelerdeki liselerimizde okuyan öğrencilerdir.

YARIŞMA HAKKINDA GENEL BİLGİ VE KURALLAR
* Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları sadece www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacaktır.
* Siyer-i Nebi Yarışma soruları
• Liselerde okuyan öğrenciler için Prof. Dr. Münir Muhammed Gadban’ın “Kardeşliğe Davet, Hz. Muhammed sas isimli kitabından hazırlanacaktır.
* Siyer-i Nebi Yarışmasının süresi
• Liselerde okuyan öğrenciler için 120 dakika ve 80 sorudan oluşacaktır.
* Öğrenciler “Siyer-i Nebi Yarışması Sınav Giriş Belgelerini” Anadolu Gençlik Derneği Şube ve temsilciliklerinden alabileceklerdir.
* Öğrenciler 30 Aralık 2019 tarihinde www.efendimizinizinde.com adresinden Sonuç Açıklama Sistemine girerek Sınav Sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASININ ŞARTLARI
Başvuru Koşulları
Siyer-i Nebi Yarışmasına sadece örgün eğitim ve açıktan eğitim gören üst yaş sınırı 19 olan (15.12.2000 doğumlu ve sonrası), her sınıftaki Lise Öğrencisi erkek ve bayanlar katılabilir. Başvuru yapan öğrencilere kitaplar ücretsiz verilecektir.

Başvuru İşlemleri
– Siyer-i Nebi Yarışmasına girmek isteyen öğrenciler Kayıt Tarihleri arasında www.efendimizmizinde.com adresine girerek başvurularını yapabilirler
– Öğrenciler başvurularını, Kayıt Tarihinin son günü 15 Kasım saat 23:59 a kadar yapabileceklerdir.
– Başvurular sadece elektronik ortamdan yapabileceklerdir.
– Elektronik ortamda başvuru yapıldıktan soma ekleme / değişiklik / düzeltme yapılamaz. Bundan dolayı yaşanabilecek her türlü sıkıntıda bulunduğu ilin veya ilçenin AGD Şubesi ile irtibata geçilmelidir.