Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması

Bilgi Yarışması
Bilgi Yarışması

Trafik Güvenliği Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması heyecan verici bir etkinlik olarak planlanıyor! Bu Bilgi Yarışması, liseli öğrenciler arasında trafik güvenliği konusunda bilgi ve farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Katılımcılar çevrim içi platformlar üzerinden gerçekleşecek yarışma boyunca trafik kuralları, trafik işaretleri, güvenli sürüş teknikleri ve trafikte dikkat edilmesi gereken diğer konular hakkında sorularla karşılaşacaklar.

Yarışma, liseli gençlerin trafik konusundaki bilgi düzeylerini test etmek ve trafik güvenliği konusunda daha bilinçli sürücüler ve yayalar olmalarını teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

Bu etkinlik, öğrenciler arasında trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmanın yanı sıra eğlenceli bir öğrenme ortamı sunmayı hedefliyor. Çevrim içi olarak düzenlenecek olan bu yarışma, liseli gençlere trafik güvenliği konusunda bilgi kazanma ve paylaşma fırsatı sunacak. Takvimlerinizi işaretleyin ve bu heyecan verici etkinliği kaçırmayın!

Lise öğrenci yarışmaları için sayfamızı takip ediniz.

LİSELİLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI

Katılım Koşulları

(1) Yarışmaya katılmak için Bakanlığımıza (MEB) bağlı resmî veya özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim görüyor olmak gerekmektedir.
(2) http://ogm.eba.gov.tr/yarisma adresinden başvuru yapılacaktır. Başvurular, yarışma saatine kadar devam edecektir. Yarışmaya katılmak için başvuru yapmak şarttır.
(3) Yarışma günü yarışma saatinden 15 dakika önce T.C. Kimlik numaranızla http://ogm.eba.gov.tr/yarisma adresinden giriş yaparak bekleme odasında yarışmanın başlamasını bekleyebilirsiniz.
(4) Yarışma başladıktan sonra giriş yapılamaz.
(5) Merkez Yürütme Komisyonu Başkanı ve üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.

Yarışmanın Uygulanışı

(1) Yarışma, 20 sorudan oluşacaktır ve her bir soru için yanıtlama süresi 15 saniyedir
(2) Yarışma soruları 11 Mayıs 2024 tarihinde saat 14.00’da ogm.eba.gov.tr adresinde yayınlanacaktır ve öğrenciler telefon, tablet ya da bilgisayarından giriş yaparak soruları cevaplayacaktır.

Değerlendirme

(1) Değerlendirme sürecini Merkez Yürütme Komisyonu yürütecektir.
(2) Yarışma için hazırlanan sistemden alınan istatistikler Merkez Yürütme Komisyonu tarafından incelenerek dereceye girenler tespit edilecek ve sonuçlar tutanak altına alınacaktır.
(3) Eşit sayıda doğru cevap veren öğrenciler arasında daha kısa sürede yarışmayı tamamlayan öğrenci başarılı sayılacaktır.
(4) İnceleme sonucu ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmediği tespit edilenler değerlendirmeye alınmayacak, ödül kazanmaları durumunda ödülleri bir sonraki katılımcıya aktarılacaktır.

Sonuçların Duyurulması

(1) Yarışma sonuçları 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 21.00’de ogm.eba.gov.tr sitesinde yayınlanacaktır.

Ödüller

a) 1. öğrenciye elektrikli bisiklet ile birlikte öğrencinin öğrenim gördüğü okula spor malzemesi desteği verilecektir.
b) 2. öğrenciye dağ bisikleti ile birlikte öğrencinin öğrenim gördüğü okula spor malzemesi desteği verilecektir.
c) 3. öğrenciye bisiklet ile birlikte öğrencinin öğrenim gördüğü okula spor malzemesi desteği verilecektir.
d) İlk 10’a giren öğrencilere reflektörlü çanta verilecektir.

11 MAYIS 2024 CUMARTESİ LİSELİLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI BAŞVURU FORMU