Liseler “Geleceği Aydınlatmak” Model Birleşmiş Milletler Konferansı

liseler
Model Birleşmiş Milletler Konferansı

Liseler Online I-MUN
Model Birleşmiş Milletler Konferansı

Günümüzde öğrencilerin sadece sınıftaki uygulamalar ile yeterli başarıya ulaşamayacakları anlaşılmış ve yaşayarak öğrenmenin kalıcı öğrenme için gerekli olduğu tespit edilmiştir. Eğitim psikolojisi kapsamında öğretimi ilkeleri dikkate alındığında; hayatilik (işlevsellik), yaparak ve yaşayarak öğrenme, sosyallik, bütünlük ve güncellik gibi ilkeler öne çıkmaktadır. Model Birleşmiş Milletler konferansı, tüm bu ilkeleri kapsayan, öğrencilerin dünyadaki siyasi, sosyal, çevresel ve ekonomik konuları önceden belirlenmiş bir yabancı dilde öğrenmelerini sağlayan bir organizasyondur.

Etkinlik Kapsamı ve Katılımcılar
Türkiye geneli özel ve resmi ortaöğretim kumullarından lise öğrencileri

Genel Katılım Şartları
• Konferansımız Türkiye genelinde lise ve dengi okulların başvurularına açıktır.
• I-MUN ekibi tarafından açılacak olan www.fmv-imun.org adresinden tüm başvurular alınacak ve başvuru formatı dışındaki başvurular dikkate alınmayacaktır.
• Katılımcıların Zoom programına kaydolmaları ve programda toplantılar yapmak için e-posta adreslerini kullanmaları gerekmektedir.
• Tüm katılımcılar, IMUN organizatörü olan okul tarafından belirlenen “Toplantı Kıyafet Yönetmeliğine” uymalıdır. Katılımcılar, organizasyon komitesi tarafından belirlenen kıyafet kurallarına uygun olarak toplantıya katılmak zorundadır. Aksi takdirde katılımcılar toplantıya katılma haklarını kaybedecektir.
• Başvuruları kabul etme veya etmeme hakkı I-MUN Sekreterya Komitesine aittir.

Etkinlik, ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.

Etkinlik Tarihi 06-09 Mayıs 2021

Etkinlik Yeri Online Zoom Programı

Başvuru Bitiş Tarihi 10.04.2021

Başvuru Yeri www.fmv-imun.org internet sitesi

Başvuru Usulü Online başvuru kaydı alınacaktır.

MUN toplantılarında her komiteye genellikle “En İyi Delege”, “En İyi Çıkış Yapan Delege”, “Gelecek Vaat Eden Delege” ve “Onur Ödülü” ünvanları verilir. Her komitenin iinvan türü ve sayısı, o komiteden sorumlu oturum başkanı tarafından belirlenir. Bu ünvanları alacak kişilerin belirlenmesinde, katılımcıların katılım durumları, MUN süreçlerine hakimiyetleri, konuşma sayısı ve süresi (wxMUN programı takip edecek), farklı fikir potansiyeli, kendini savunma ve müzakere becerileri dikkate alınacaktır. Ünvanların 14.05.2021 tarihinde açıklanması planlanmaktadır.

İletişim Telefon (0212) 648 09 75
İletişim e-posta adresi [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

11 − 10 =