Liseler arası Yılın Cümlesi Yarışması

Mehmet Âkif ERSOY
Liseler Yarışması

BAYBURT KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ “YILIN CÜMLESİ YARIŞMASI”

Yarışmanın Konusu

“İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” ile ilgili seçici kurul tarafından hazırlanmış olan “okul web sitemiz de yayınlanmış olan haber ve duyuruların bitiminde verilen 12 şifreyi bileştirerek “Yılın Cümlesi”ni bulmak

Yarışmanın Kapsamı
Bu şartname, yukarıda amacı ve konusu belirtilen yarışmaya katılacakları, “Yılın Cümlesi”nde aranacak şartları, başvuru şeklini, yapılacak işlemler ve değerlendirmeyi, ödüllendirme ve ödül töreni ile yarışma takvimine ilişkin esas ve usulleri kapsamaktadır.

Yarışmaya Katılacaklar
Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel ortaöğretim okullarının hazırlık, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri ile açık öğretim lisesi, açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerinden 18 yaşını tamamlamamış olanlar katılabileceklerdir.

Büyük dava ve fikir adamı, İstiklâl Marşı şairi Mehmet Âkif ERSOY’un şair kişiliği, birleştirici yönü, kahramanlık sembolü olarak milletimize öncülük etmesi ile vatan ve millet sevdalısı olma özelliğinin öğretilmesi ve İstiklâl Marşı’nın kabulünün 100. Yılında, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri kapsamında Milli Şairimizi daha iyi tanımak ve anlamak, “Türk milletinin milli ahlaki insani manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ailesini vatanını milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan yurttaşlar yetiştirmesi” amacına katkı sağlamak, Tarih bilincini güçlendirmek, Milletimizin vatan savunmasında gösterdiği kahramanlık destanlarını öğrencilerimize kavratmak ve fark edilmelerini sağlamak amacı ile okulumuz tarafından Türkiye geneli “Yılın Cümlesi Yarışması” tertip edilmiştir.

Başvuru da Aranacak Şartlar

a)Yarışmaya katılacak başvuru formları elektronik ortamda doldurulacaktır.

b)Her öğrenci, yarışmaya en fazla bir (1) online başvuru formu ile katılacaktır. Birden fazla başvuru ile yarışmaya online katılan öğrenciler değerlendirmeye alınmayacaktır.

c)Yarışmaya katılacak öğrenciler tarafından , yarışma cevabı okul web sayfasında yer alan başvuru formundaki ilgili bölümler doldurularak online ortamda gönderilecektir.

ç)Yarışma takviminde gönderilmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

d)Yılın Cümlesi Yarışması’na resmi ve özel ortaöğretim kurumu ile yaygın eğitim kurumların da 18 yaşını tamamlamamış açık öğretim, mesleki açık öğretim ve açık öğretim imam hatip lisesi öğrenciler katılabilecektir.

Başvuru

a) Yılın Cümlesi yarışmasına katılmak isteyen ortaöğretim örgün ve yaygın eğitim öğrencileri okul web sayfasın da yarışma takvimin de belirtilen tarihler arasındaki haber ve duyuruların altındaki şifreleri birleştirerek seçici kurul tarafından önceden tespit edilen yılın cümlesini tatmayacaklardır.

b)İstiklâl Marşı’nın kabulünün 100. Yılında, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri kapsamında hazırlanan “Yılın Cümlesi” 12 şifreden oluşmaktadır.

c)Yarışmaya başvurular 21.12.2020-08.03.2021 tarihleri arası gerçekleştirilebilecektir. Yarışma sonuçları 10 Mart 2021 tarihin de belli olacak ve okul web sayfasın da ilan edilecektir.

ç)Yılın Cümlesi yarışma cevabını elektronik ortam da ilk gönderen öğrencimiz 1.olacaktır.

d)-Elektronik cevap formunu belirtilen tarihler arasın da doğru olarak gönderen öğrencilerimiz arasından yarışma seçici kurul tarafından çekilecek kura ile yarışmanın 2. ve 3.mansiyon ve jüri özel ödüllerini kazanan öğrenciler belli olacaktır.

e)Yarışma ödülleri İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek tören ile takdim edilecektir.

f)Ödüller:

Birinciye: 2000 TL

İkinciye:1000 TL

Üçüncüye:500 TL

Mansiyon Ödülü:250 TL

Jüri Özel Ödülü: Kitap Seti

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two × four =