Lise ve Üniversite Öğrencileri Video Yarışması

Lise ve Üniversite Öğrencileri
Lise ve Üniversite Öğrencileri Video Yarışması

ERA CoBioTech VİDEO YARIŞMASI’nın amacı, araştırmacıları ve daha geniş bir topluluğu etkin iletişime aktif olarak dahil etmektir. Kısa bir video (3 dakikalık) oluşturulmalı ve gönderilmelidir. En iyi videolara 6 para ödülü verilecektir.

Video yarışması 2 kategoriye ayrılmıştır:
1) »BİLİM
TOPLUMLA BULUŞUYOR« Yarışma, ERA CoBioTech tarafından finanse edilen projelerden başvuranlarla sınırlıdır (3 çağrının tümü).

2) »GÜNLÜK HAYATTA BİYOTEKNOLOJİ«
Yarışma lise ve üniversite (14-25 yaş) öğrencileriyle sınırlıdır, bireysel veya iki kişilik takımlar halinde, dünya çapındaki başvuru sahipleri kabul edilir.

ERA CoBioTech (ERA-Net Cofund on Biotechnologies), Biyoteknoloji alanında güçlü araştırma ve geliştirme ortaklıklarının kurulması amacıyla Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 1 Kasım 2016 – 30 Ekim 2022 tarihleri arasında, Horizon 2020 Programı kapsamında desteklenen bir ERA-NET projesidir. Programın ana faaliyeti araştırma projelerinin desteklenmesi için ortak çağrılar açılması ve bu çağrıların yürütülmesi olmakla birlikte, araştırmacılar ile toplum arasında bilimle iletişimi artırılması de hedeflenmektedir.

Bu amaçla CoBioTech, araştırmacıları ve toplumu etkin bir iletişime aktif olarak dahil etmek için bir video yarışması başlatmıştır. Yarışmaya katılım sağlayabilecek iki hedef grup belirlenmiştir:

Grup: ERA-CoBioTech’in önceki yıllarda açtığı 3 çağrı kapsamında desteklenen projelerin bilimsel içeriklerini kamuoyunun anlayacağı şekilde sunmak üzere, bu projelerde yer alan araştırmacılar
Grup: Biyoteknoloji ve biyoteknolojik süreçlerin toplumsal gündelik yaşam alanlarındaki varlığının görünürlüğünü/tanınmasını video yolu ile sunmak isteyen lise ve üniversite öğrencileri (14-25 yaş)
Tüm yarışma videoları CoBioTech jürisi tarafından değerlendirilecektir. Jürinin değerlendirmesine ek olarak her kategoriden en fazla 10 final videosu halk oylamasına sunulacak ve 6 video için para ödülü verilecektir.

Başvuru için Beyan Formu doldurularak, Çağrı Duyurusu’nda belirtilen formatta hazırlanacak olan yarışma videosu ile birlikte ERACobiotech@gmail.com adresine iletilmelidir. Başvurular 1 Aralık 2021 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında alınacak olup, https://www.cobiotech.eu/lw_resource/datapool/systemfiles/agent/news/D1EC22F6E1CC4B99E0537E695E86FBD5/live/document2/Statement_of_agreement_with_the_terms_of_the_ERA_CoBioTech_video_contest.pdf adresinden ulaşılabilir.

Detaylı bilgi için:
Dilek ŞAHİN
Bilimsel Programlar Başuzmanı
TEYDEB-BİYOTEG
E: dilek.sahin@tubitak.gov.tr
T: 0312 298 94 91

Katja CEGLAR
CoBioTech İrtibat Noktası
Slovenya Eğitim, Bilim ve Spor Bakanlığı
T: +386 (0)1 478 47 36
E: katja.ceglar@gov.si

https://www.cobiotech.eu/lw_resource/datapool/systemfiles/agent/news/D1EC22F6E1CC4B99E0537E695E86FBD5/live/document/ERA_CoBioTech_VIDEO_CONTEST_announcement.pdf

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eighteen − 9 =