Lise ve Üniversite Öğrencileri İçin Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu

Fikir Maratonu
Lise ve Üniversite Öğrencileri İçin Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu

T3 Girişim Merkezi Girişimci Yetiştirme Programı kapsamında düzenlenen fikir maratonlarının bu dönemki konusu: Eğitimin Geleceği.

Bugün çevrimiçi eğitim platformları ve öğretim materyalleri olarak hayatımıza yerleşen eğitim teknolojileri zamanla yerini sanal gerçeklik (VR) ve arttırılmış gerçeklik (AR) ile deneyimleme ortamları, eğitim verisine göre kişiselleştirilmiş eğitim, yapay zeka öğretmenler gibi çeşitli uygulamalara bırakacaktır.
Eğitim, toplumların ve dünyanın kaderini belirleyen en güçlü niteliklerin başında gelir. İyi bir eğitim sistemi hem toplum refahı hem de bilimsel ilerleme ve inovasyon için anahtar niteliğindedir. Ezbere dayalı geleneksel eğitim sistemi, bilgi çağında nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde yetersiz kalmaktadır. Yapay zeka ve bilişim tekniklerinin gelişmesiyle teknolojinin eğitimde kullanımı da yaygınlaşmıştır. Bugün çevrim içi eğitim platformları ve öğretim materyalleri olarak hayatımıza yerleşen eğitim teknolojileri zamanla yerini sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) ile deneyimleme ortamları, eğitim verisine göre kişiselleştirilmiş eğitim, yapay zeka öğretmenler gibi çeşitli uygulamalara bırakacaktır. 2019 yılı pandemi ile birlikte hayatımızda dijitalleşmeyi zorunlu kılarken eğitim alanında da geniş çaplı değişimler yaşanmış ve yeni normalle birlikte fırsat eşitsizliği en temel düzeyde ortaya çıkmıştır. Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu; eğitimin geleceğini teknolojiyle şekillendirme, eğitim alanında yaşanan ve yaşanması muhtemel sorunlara çözüm bulma ve eğitimi sosyoekonomik düzeyi fark etmeksizin her öğrenci için erişilebilir hale getirmeye katkı sağlama amacı taşımaktadır.

*Maratonun proje haline getirilebilmesi ve ilgili kurum ve kuruluşlara katkı sunabilmesi için alternatif çözümler raporlaştırılarak web sitemizde yayınlanacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ
16 MAYIS 2021 23:59

EĞİTİMİN GELECEĞİ FİKİR MARATONU’NA KİMLER BAŞVURABİLİR?
Lise öğrencileri ve üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına kayıtlı olan öğrenciler başvuruda bulunabilir.

TAKIMLAR KAÇ KİŞİDEN OLUŞMALIDIR?
Takımlar en az 3, en fazla 5 kişiden oluşabilir. Bireysel başvurular kabul edilmemektedir.

BİR TAKIMA NASIL DAHİL OLABİLİRİM?
Takımınızı başvurudan önce planlamış olmanız gerekmektedir. Maratonun başlamasıyla birlikte takım kurmanız için ek süre verilmeyecektir.

NASIL BAŞVURABİLİRİM?
Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu başvuruları T3 Vakfı Kurumsal Yönetim Sistemi (KYS) üzerinden alınmaktadır. Başvuru iki adımda gerçekleşir:
i. KYS genel kayıt aşamaları tamamlanır. Başvuru adımları ve takımınızı sisteme nasıl ekleyeceğinize dair detaylı bilgi için

https://www.youtube.com/watch?v=lREJSY4YMF4

ii. Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu başvurusu gerçekleştirilir.
* KYS’de kayıtları bulunan öğrenciler sisteme kayıtlı mail adresleri ve şifreleriyle giriş yaparak takım kayıtlarını oluşturduktan sonra “Açık Başvurular” kısmından doğrudan başvuru yapabilirler.
** Başvurunuzun tamamlandığından emin olmak için ana sayfanın en altındaki “Başvurularım” kısmında maraton başlığını görebiliyor olmanız gerekmektedir.

GÖREV TESLİMİ NEDİR?
Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu’nda sizlere görevler verilecektir. Bu görevleri belirtilen süre içerisinde sisteme yüklemiş olmanız gerekmektedir. Aksi halde takımınız maratondan elenecektir.

Başvuru