Lise ve Üniversite Öğrencileri Arası Algoritma Yarışması

Lise ve Üniversite Öğrencileri
Algoritma Yarışması

U ACM olarak, 11-19 Şubat tarihleri arasında algoComp’22 adı altında, Türkiye çapında üniversite ve lise öğrencilerinin katılabileceği bir algoritma yarışması düzenliyoruz!

Yarışmamız ön eleme ve final olmak üzere iki etaptan oluşmaktadır. Ön eleme etabı sonunda en fazla puana sahip 25 takım final etabına katılmaya hak kazanacaktır.

Yarışmaya 2 veya 3 kişilik takımlar halinde ya da bireysel olarak başvuru yapılabilmektedir.
Takım halinde katılmak isteyen yarışmacıların, takım arkadaşları ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir, ayrı ayrı başvuru yapan katılımcılar farklı takım sayılacaklardır ve takım halinde yarışamayacaklardır.

Son başvuru tarihi: 31 Ocak 2022
Ön eleme etabı: 11-13 Şubat 2022 (48 saat)
Final etabı: 19 Şubat 2022

Ödüller:
5000 TL
3000 TL
2000 TL
1500 TL
1000 TL
Yarışma tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecek zoom toplantısına katılan yarışmacılara çekilişle çeşitli hediyeler verilecektir.

algoComp’22, ITU ACM Student Chapter tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin her bir yanından öğrencilerin katılabileceği bir algoritma yarışmasıdır. Yarışmacıların, bir sorunu hızlıca analiz ederek bu soruna en uygun çözümü üretmeye çalışmaları beklenmektedir.

Aynı zamanda algoComp’22, sınırlı zaman ve kaynak gibi zorluklara rağmen en ideal algoritmayı oluşturma ve takım çalışmasına yatkınlık gibi becerileri ölçer.

Yarışmaya lise veya üniversitede ön lisans/lisans eğitimi alan öğrenciler katılabilir.

Etkinliğimiz çevrim içi olarak düzenlenecektir.

algoComp’22 ön eleme ve final olmak üzere iki etaptan oluşmaktadır.

11-13 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan ön eleme aşamasında yarışmacıların 2 günde 8-11 algoritma sorusuna çözüm bulmaları gerekmektedir. En kısa sürede en çok puan toplayan 25 takım finalist olmaya hak kazanacaktır.

19 Şubat 2022 tarihinde düzenlenecek olan final etabında ise yarışmacıların ön eleme etabından daha zorlayıcı 8-11 algoritma sorusuna 6 saat içerisinde çözüm bulmaları gerekmektedir. En çok puan toplayan 5 takım büyük ödüllerin sahibi olacaktır.

Katılım Kuralları
Başvurular 31 Ocak 2022 tarihine kadar yapılmalıdır, bu tarihten sonra başvuru alınmayacaktır ve yarışmacı kayıtları sonlandırılacaktır.
Yarışmaya katılmak isteyenler 2 veya 3 kişilik takımlar halinde ya da bireysel olarak başvuru yapabilirler. Takım halinde katılmak isteyenlerin takım arkadaşları ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrı ayrı başvuru yapan katılımcılar farklı takım sayılacaktır ve takım halinde yarışamayacaklardır.
Yarışmaya lise veya üniversitede ön lisans/lisans eğitimi alan öğrenciler katılabilir.
algoComp’un düzenlenmesinde görev almış öğrenciler yarışmaya katılamamaktadır.

algocomp.ituacm.com/join sayfasındaki katılım formunu 31 Ocak 2022 tarihine kadar doldurarak yarışmamıza kayıt olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin