Lise Öğretmenlerinin Matematik Olimpiyat Eğitimi

Bu eğitim, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları`na katılacak olan ortaöğrenim öğrencilerinin, bu yarışmalara daha etkin ve verimli olarak hazırlanmalarını sağlamak amacıyla onlara rehberlik eden öğretmenlerin yetiştirilmesine yöneliktir.

Ulusal ve uluslar arası bilim olimpiyatlarına katılacak olan devlet ve özel ortaöğretim kurumları öğrencilerini bu yarışmalara hazırlamak üzere Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan devlet ve özel ortaöğretim kurumlarında görev yapan matematik öğretmenlerinin, TÜBİTAK-BİDEB desteğinde ve M.E.B. Hizmet İçi Eğt. Dai. Başkanlığı (HİEDB) işbirliğinde yetiştirilmesi amacıyla 27 Ocak Perşembe-2011 — 08 Şubat Salı-2011 tarihleri arasında lise matematik öğretmenlerine yönelik olimpiyat seviyesinde bir eğitim programı düzenlenmiştir. Bu program, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları`na katılacak olan ortaöğrenim öğrencilerinin, bu yarışmalara daha etkin ve verimli olarak hazırlanmalarını sağlamak amacıyla onlara rehberlik eden öğretmenlerin yetiştirilmesine yöneliktir.

 

Program TÜBİTAK desteği ile yapılmakta, konaklama ve diğer giderler TÜBİTAK tarafından karşılanacak olup hem tatil yapma hem de kariyer yapmak için kaçırılmaz bir fırsattır. Başvuran öğretmenler arasından 50 öğretmenimiz seçilecek ve eğitimden geçirilecektir.

Başvurularınızı web sitesi üzerinden dolduracağınız başvuru formu ile on-line olarak veya bu siteden elde edeceğiniz başvuru formunu harezmi@harezmi.iticu.edu.tr adresine e-posta yoluyla göndererek yapabilirsiniz. Olimpiyat eğitimi ile ilgili tüm bilgilere web sayfasından ulaşabilir veya Proje koordinatörüne danışabilirsiniz. Son Başvuru tarihi 20.12.2010 dur.