Lise Öğretmenleri İçin Kuantum Fiziği Eğitimi

Lise Öğretmenleri
Kuantum Fiziği Eğitimi

Q4U işbirliği ile 2022 Mart ayında Türkiye Kuantum Öğreniyor isimli bir eğitim projesi düzenlenmekte. Bu projede Türkiye’nin çeşitli yerlerinden lise öğretmenlerine kuantum fiziği ve kuantum fiziğinin lise seviyesinde öğrencilere aktarılması konusunda eğitim verilecektir.

Devlet eğitimden katılan öğretmenler için eğitim ücretsiz, özel eğitimden eğitimler için eğitim eğitimi 3.000 TL’dir ve bu ücretin okul tarafından gerçekleştirilecek.

Modüller
1. Kuantum temel fiziğinin temel prensipleri ve uygulamaları
2. Yaşa uygun adaya ve aktiviteleri

Türkiye Kuantum Öğreniyor, QTurkey ve Q4U işbirliğiyle 2022 Mart ayında başlaması hedeflenen bir eğitim projesidir. Proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli yerlerinden lise öğretmenleri kuantum fiziği ve kuantum fiziğinin lise seviyesinde öğrencilere aktarılması konusunda eğitim alacaklardır.

QTurkey, Türkiye’de kuantum teknolojileri alanında farkındalık yaratmayı kendisine amaç edinmiş ilk oluşum olup, QWorld ağındaki 20 farklı ülkede bulunan toplululardan (QCousin) birisidir. Ayrıntılı bilgi için https://www.qturkey.org/ web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kuantum fiziği öğretmen eğitimlerinin amacı kuantum fiziğinin ne olduğunu öğretmenlere öğretmek, modern ve güncel bilim doğrultusunda bilimsel ve teknoloji okuryazarlığı geliştirmek ve kuantum fiziğinin enteresan kavramları yardımıyla bilimi sevdirmektir. Kuantum fiziği kavramlarının öğrenilmesi öncelikle toplumda hurafe şeklinde dolaşan kuantum fiziği konularını aydınlatacak, bilimsel anlayışı yüksek, bilinçli öğretmenler ve akabinde bilinçli öğrenciler yetiştirilmesini sağlayacaktır.

Kuantum fiziği eğitimleri ile öğretmenlerimiz dünyada gelişen modern bilim konularını yakalama fırsatı elde edecek, aynı paralelde öğrencilerimizi geleceğe daha sağlam bilimsel bilgiyle hazırlayabileceklerdir. Güncel bilimsel bilginin takibi ve öğrencilere aktarımı konusunda eğitim sisteminin yetersiz kaldığı noktalarda özel kurum ve kuruluşların anlayışı ve finansal desteği hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz tarafından minnettarlıkla karşılanacaktır.

Etkinlik öncesinde 23 Şubat Çarşamba günü saat 21.00’da tanışma toplantısı yapılacaktır. Mail adresileri üzerinden zoom linki gönderilecektir.

Eğitim programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen etkinlik sayfasını ziyaret ediniz.

www.qturkey.org/turkiye_kuantum_ogreniyor

QTurkey Lise Öğretmenleri İçin Kuantum Fiziği Eğitimi Ön Kayıt Formu

#kuantumturkiye #q4u #kuantum #kuantumfiziği #kuantumhesaplama #kuantumbilgisayar #kuantumteknolojileri #kuantumprogramlama #qturkey #qworld #qcousins #qwomen #quantum #quantumphysics #quantumcomputing #quantumcomputer #quantumtechnology #quantumprogramming #entanglement #superposition #eprparadox #dolanıklık #dolaşıklık #üstüstegelme #eprparadoksu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin