Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Video Yarışması

Siz de çağımızın en büyük sorunlarından birinin iklim değişikliği olduğunu mu düşünüyorsunuz? İklim Değişikliği Temalı Öğrenci Video Yarışmamız tam size göre! Haydi siz de İklim Eylem Planınızı oluşturun ve yarışmamıza katılın!

YARIŞMA KONUSU
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Toplum ve Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “İklim Değişikliği Temalı Öğrenci Video Yarışması”, İklim Değişikliği ile ilgili

“Temiz ve Çevre Dostu Enerji ve Ulaşım Sistemleri”,
“Sürdürülebilir Kentler ve Binalar”,
“Toksik İçermeyen Bir Çevre İçin Sıfır Kirlilik”
alt başlıklarında belirlenen bir probleme sürdürülebilir çözüm(ler) üretmek amacıyla oluşturulacak öğrenci projelerinin video formatında sunulmasını ve jüri tarafından değerlendirilmesini kapsar. Yarışma, öğrencilerin iklim değişikliği hakkında bilgi edinmeleri için bir fırsat olarak değerlendirilmektedir.

ALT BAŞLIKLAR
Temiz ve Çevre Dostu
Enerji ve Ulaşım Sistemleri
Sürdürülebilir Kentler ve Binalar
Toksik İçermeyen Bir Çevre İçin Sıfır Kirlilik

KİMLER BAŞVURABİLİR?
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde 9., 10., 11. ve 12. sınıflarda öğrenim gören lise öğrencileri en az iki en fazla üç kişilik takımlar halinde yarışmaya başvuru yapabilir.

YARIŞMA TAKVİMİ
Başvurular, 25 Mart 2022 tarihinde başlamakta ve “Başvuru Formu” aracılığıyla alınmaktadır.
Başvurular için son tarih, 29 Nisan 2022 Cuma günü saat 17:00’dır.
Kazananlar 19 Mayıs 2022, Perşembe günü herkesin katılımına açık çevrimiçi düzenlenecek ödül töreninde açıklanacaktır. Ödül töreni için detaylı bilgiler daha sonra ödül töreni sayfasında duyurulacaktır.

https://tbm.metu.edu.tr/iep