Lise Öğrencileri İçin Sosyal Girişimcilik Programı

Sosyal Girişimcilik Programı

YGA Nedir?
YGA, geleceğin sosyal bilinçli liderlerini yetiştirmek vizyonuyla 2000 yılında Türkiye’de kurulan uluslararası bir sivil toplum örgütü ve Harvard ile global partner olan Türkiye’deki tek liderlik okuludur.

Sosyal Girişimcilik Programı Nedir?
Tüm lise öğrencilerinin sosyal sorumluluk projeleri sayesinde hem donanımlı hem de vicdani zekası yüksek sosyal bilinçli liderler olarak yetişmeleri için online ve saha çalışmalarından oluşan YGA tarafından dizayn edilmiş bir programıdır.

Nasıl Uygulanır?
Sosyal Girişimcilik Programı, lise öğrencilerinin online bir platform olan Sosyal Girişimcilik Atölyesi’ne katılmalarıyla başlar. Burada katılımcılar 11 hafta boyunca; stratejik yaratıcılık, birlikte başarma, kaynak yaratma gibi YGA Liderlik Yetkinlikleri hakkındaki sözleri, makaleleri, sanat eserlerini ve vaka çalışmalarını deneyimli lider koçları eşliğinde yorumlayarak derinleşir, ilham alır ve yenilikçi potansiyellerini açığa çıkarmaya başlarlar. Sosyal Girişimcilik Atölyesi’nde görev alan lider koçları, YGA projelerinde 2 yılı aşkın süredir gönüllü olarak çalışan ve YGA Liderlik Programı’nda 1000 saate varan eğitimlere katılmış üniversite öğrencileridir.

Sosyal Girişimcilik Atölyesi’ni başarıyla tamamladıktan sonra seçilen genç liderler, Haziran ayında yapılan Sosyal Girişimcilik Kampı’na katılmaya hak kazanırlar. Kamp boyunca, Sosyal Girişimcilik Atölyesi sayesinde içselleştirdikleri liderlik kavramlarını takım arkadaşlarıyla beraber sosyal sorumluluk projeleri geliştirirken kullanan genç liderleri, aynı zamanda kendi alanlarında liderlikleriyle öne çıkmış çokuluslu firma yöneticileri, sanatçılar ve bilim insanlarının konuşmalarından beslenirler. Kamp filmini buradan izleyebilirsiniz.

Kampın ardından seçilen geleceğin lider adayları, Sosyal İnovasyon Atölyesi sürecine dahil olarak, Oku Düşün Paylaş gibi YGA projelerinde gönüllü olarak çalışmaya ve kişisel gelişimlerini amaçlayan Bülbül Gelişim Programları’na katılmaya başlarlar. Bir yıl süren bu aşamayı başarıyla bitiren genç liderler, temmuz ayında Türkiye’nin dezavantajlı bir bölgesinde gerçekleştirilen Sosyal İnovasyon Kampı’na katılmaya hak kazanırlar.

Sosyal İnovasyon Kampı’nın ardından seçilen genç liderler, YGA Sosyal Girişimcilik Programı’nda danışman olarak yer almaya ve Amerika Liderlik Kampı’na katılmaya hak kazanırlar.

Nasıl başvurabilirim?
Sosyal Girişimcilik Programı, 4 Şubat’tan itibaren kapılarını tüm lise öğrencilerine açıyor.
Başvurunuzu aşağıdaki facebook ile bağlan butonuna tıklarak 28 Şubat’a kadar yapabilirsiniz.

http://zirve.yga.org.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin