Lise öğrencileri için Matematik Yaz Kampı

Bilkent Üniversitesi

Lise öğrencileri için Matematik Yaz Kampı

Kampta lise ders programı dışındaki konularda kuramsal dersler yapılacak, ayrıca matematiğin güncel araştırma alanlarından söz edilecektir.

Kamp 13, 14, 15 Haziran 2012 tarihlerinde Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü’nde yapılacaktır. Sabahları verilecek kuramsal dersleri, öğleden sonra ki seminerler izleyecektir. Katılımcı öğrenciler Matematik Bölümü öğretim üyeleri ile merak duydukları konuları tartışabileceklerdir. Öğle yemekleri üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Bu kampı tamamlayan öğrencilere birer katılım belgesi verilecektir.

Ders konuları

Çizge kuramı
Sayılar teorisi
Topoloji
Seminer konuları

Matematiğin ünlü problemleri
Matematiğin uygulamaları

Bu kamp ANKARA’da bulunan öğrencilere açıktır.

İlgili öğrencilerin Başvuru Formu’nu (WORD / PDF) doldurarak, son karnelerinin ve matematik öğretmenlerinden alacakları bir tavsiye mektubunun tarama çıktısı ile birlikte en geç 1 Haziran 2012 tarihine kadar [email protected] adresine göndermeleri rica olunur.

Yaz kampına davet edilecek öğrenciler 6 Haziran 2012 tarihine haberdar edileceklerdir. Katılım 50 öğrenciyle sınırlı tutulacak olup, 11., 10. ve 9. Sınıf öğrencilerinin başvuruları öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Bilgi için: [email protected] veya 0312 290 1586

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin