Lise Öğrencileri Ayraç Tasarım Yarışması

Lise Öğrencileri
Ayraç Tasarım Yarışması

Öğrencileri, en iyi dostlarımız olan kitaplar üzerinde düşünmeye sevk etmek, okumaya özendirmek, düşüncelerini ve duygularını farklı şekillerde ifade etmeye imkân sağlamak, kitap dostu öğrencilerin yetişmesini sağlamak, Büyük Türk Milletini zafere götüren Büyük Taarruz’un 100. Yılında Milli Mücadele ruhu ile aidiyet duygusu noktasında farkındalık oluşturarak bir ve bütün olma vurgusunu öğrencilerin tasarımları ile pekiştirmek.

DÖŞEME ALTI KAYMAKAMLIĞI
Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Müdürlüğü
“MİLLİ UYANIŞTAN ZAFER’E BİR KURTULUŞ DESTANI” TEMALI
IV. ULUSAL AYRAÇ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

YARIŞMANIN KONUSU:
5X21 cm boyutlarında bir kitap ayracı tasarlamak

HEDEF KİTLESİ:
Tüm devlet okulları ile özel okullardaki lise öğrencileri

KATILIM ŞARTLARI:
1- ) Yarışma tüm devlet okulları ile özel okullardaki lise öğrencilerine açıktır, gönüllülük esasına göredir ve ücretsizdir.
2- ) Ayraç tasarımı 5×21 cm boyutunda çift taraflı olarak tasarlanacak ve dijital halleri jpeg formatında ekteki ya da web sayfasındaki katılım formu ile birlikte [email protected] e-posta adresine gönderilecektir.
Ayraç tasarımları en az 500×2100 piksel olmalıdır. Kenarlarında boşluk bulunmayacaktır. Ekteki ya da https://antalyaerunalsbl.meb.k12.tr/ adresinden indirilerek çıktı alınıp doldurulan katılım formu, tekrar taratılıp ya da fotoğrafı çekilip jpeg formatmda e-posta adresine gönderilecektir.
3- ) Her katılımcı yarışmaya yalnızca bir (1) eser ile katılabilir.
4- ) Her katılımcı kendisi için iki harf ve dört rakamdan oluşan bir rumuz belirleyecektir. Eserlerin ve katılım formunun dijital halleri bu şekilde isimlendirilecektir ön yüz için alt-tire (_) karakterinden sonra 1 yazılacak, arka yüz içinse 2 yazılacaktır.
Örnek : TA2852_1, TA2852_2, TA2852_katilimformu şeklinde
5- ) Eserlerin üzerinde katılımcının kimliğini belli edecek herhangi bir yazı, işaret vb. bulunmamalıdır.
6- ) Bu yılın teması “Milli Uyanıştan Zafer’e Bir Kurtuluş Destanı” dır. Ayraçlarda katılımcının kendisine ait olmak şartıyla fotoğraf, resim, karikatür, kaligrafi, illüstrasyon vb. her türlü teknik kullanılabilir. Bu konuda her türlü yasal sorumluluk katılımcılara aittir.
7- ) Katılımcılar yarışmaya gönderdikleri eserin tümüyle kendilerine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını diğer hususlarla birlikte kabul, beyan ve taahhüt edecektir. (Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınacaktır. Tespit edildiği takdirde yarışmacı ödüllendirilmiş olsa bile ödülü geri alınır.)
8- ) Engelli bireylerin etkinliğe katılımıyla ilgili gerekli tedbirler okul müdürlüğü tarafından alınacaktır. Etkinliğin elektronik ortamda yürütülüyor olması engelli bireylerin katılımına mani olmamakla birlikte ihtiyaç duyulması halinde gerekli teknik destek engelli katılımcılarımıza okul müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.
9- ) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’na ve genel ahlak ilkelerine uymayan, siyasi amaçlara hizmet eden veya reklam unsuru içeren eserler yarışma dışı bırakılacaktır.
10- ) Yarışmaya katılan kişiler, eserlerinin -kullanım hakkı kendilerinde olmak ve kendilerinden izin alınmak şartıyla- Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Müdürlüğü tarafından yayın organlarında yayınlanabileceğini, yapacağı çalışmalarda kullanılabileceğini ve bu şartname hükümlerini aynen kabul etmiş sayılır.
11- ) Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Müdürlüğü gerekli gördüğü durumlarda Milli eğitim Bakanlığının onay ve izni ile şartname üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜLLER:
İlk üçe girenlerin tasarladığı ayraçlar 50 adet bastırılarak roman seti ile beraber kendilerine hediye edilecektir. Tüm katılımcılara elektronik ortamda iletilecek olan katılım belgesi verilecektir.
Yarışma ödülleri dereceye giren öğrencilere kargo yolu ile gönderilecektir. Kargo gönderim ücreti Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.
Yarışma ödülleri okul-aile birliği bütçesinden karşılanacaktır.

İLETİŞİM:
Tahir AKAY
Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni aesbl.ayracyarismasi @gmail.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

sixteen − three =