Lise Öğrencileri Arası Siyer-i Nebi Yarışması

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır

Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş ‘‘And olsun ki Allah’a ve ahirete kavuşmayı uman Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın resulü en güzel örnektir.’’ (Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir.

Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadis-i şerifiyle müjdeliyordu: ‘‘Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.

Efendimizin izinde bir gençlik olarak onun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Liseli gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için: O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a ibadet eden temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.

Genel Bilgiler ve Kurallar
Sınava katılmak isteyen öğrenciler başvurularını 18 Kasım 2018 günü saat 23:59’a kadar yapabilecektir.

Siyer-i Nebi Yarışması için başvurular sadece elektronik ortamdan, web sitemiz üzerinden yapılacaktır.

Sorular Ahmet Cevdet Paşa’nın Son Peygamber Hz. Muhammed (sas) kitabından hazırlanacaktır.

Siyer-i Nebi Yarışması için sizlere 80 soru sorulacak ve 120 dakika zaman verilecektir.

Yarışma sonuçları 30 Aralık 2018 tarihinde web sitemiz üzerinden açıklanacaktır.

Başvuru ve Detay :
http://www.efendimizinizinde.com/lise