Lise Öğrencileri Arası Masal Yazma Yarışması

Masal Yarışması

Haydarpaşa Lisesi Müdürlüğü, Türkiye geneli resmi/özel tüm lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik Bulutların kucağıydı düşlerim, masallar diyarıydı sıcacık evim temalı “Eflatun Cem Güney Masal Yazma Yarışması” düzenlemektedir.

YARIŞMANIN AMACI
Sözlü kültür geleneğinin yaşatılması ve devam ettirilmesine yönelik yeni ve özgün metinler yazılmasını teşvik amacıyla yerel düzeyde masal yarışması düzenleyerek Türk Edebiyatının tarihi ve kültürel mirasını geliştirip korumak; inceleme ve araştırmayı teşvik etmek, genç kuşaklar arasından yeni yetenekler çıkmasına vesile olmak, edebiyatımıza yeni isimler ve eserler kazandırmak, edebiyatımızın güzel örneklerle zenginleşmesini sağlamak ve okul öncesine yönelik özgün masal yazımının yaygınlaştırılması.

YARIŞMA ŞARTLARI
• Yarışmanın türü masal yazma yarışmasıdır.

• Yarışma Türkiye’deki tüm resmi ve özel lise ve dengi okulların öğrencilerine açıktır.

• Yarışmaya katılacak eserler “masal” türünde olup, teması; “Bulutların kucağıydı düşlerim Masallar diyarıydı sıcacık evim” olacaktır.

• Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekir.

• Başvurular e-posta ile yapılacaktır.

• Katılımcılar yarışmaya sadece bir eserle katılabilir.

• Eserlerin metin uzunluğu en fazla 5 sayfa ile sınırlandırılmış olup, 12 punto Times New Roman karakteri ile A4 boyutunda ayarlanmış bir Word belgesine yazılacaktır.

• Eserin sahibi öğrenciye ve danışman öğretmene ait aşağıdaki bilgiler Word belgesinde eserden sonraki sayfada belirtilmelidir.
– Öğrencinin adı soyadı, okulu, okulun bulunduğu il ve ilçe,
– Öğrenci velisinin adı soyadı, telefon numarası (kişinin açık rızası olmak kaydıyla), o Danışman öğretmenin adı soyadı, branşı, telefon numarası (kişinin açık rızası olmak kaydıyla)

• Yarışmada ödül kazanan eserlerin her türlü yayın hakkı eser sahibine aittir. Ancak Haydarpaşa Lisesi eser sahibinden izin almak kaydıyla eserleri yayınlayabilir.

• Yarışma jürisinde görev alanlar ve yakınları yarışmaya katılamazlar.

• Şartnameye uygun olarak hazırlanan eserler değerlendirmeye alınacaktır.

• Dereceye giren eserlerin açıklanması ve ödül töreni tarihi önceden bilgi vermek şartıyla Müdürlüğümüz tarafından değiştirilebilir.

ESERLERİN TESLİMİ
Eserler en geç 1 Mart 2019 tarihinde gerekli bilgiler ile danışman öğretmen tarafından [email protected] adresine e-posta ile Word formatında ek olarak gönderilmelidir. E-postada yarışmacı öğrencinin adı soyadı, okulu, danışman öğretmeninin adı soyadı ve iletişim bilgileri belirtilmelidir. Belirtilen tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

ÖDÜLLER
BİRİNCİLİK: 1000 TL
İKİNCİLİK: 750 TL
ÜÇÜNCÜLÜK: 500 TL
Yarışmaya katılanlardan ödül törenine iştirak eden her öğrenciye katılım belgesi verilecektir.

ÖDÜL TÖRENİ
Ödül Töreni 14 Mart 2019 tarihinde Haydarpaşa Lisesinde yapılacaktır. Programın detayları katılımcılara e-posta yoluyla iletilecek ve ilerleyen tarihlerde okul sitesinde belirtilecektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
e-posta adresi: [email protected]
İnternet sitesi: www.haydarpasa.k12.tr
Telefon: 0216 325 5987
Adres: Altunizade Mah. Okul Çıkmazı Sok. No: 2 Üsküdar / İSTANBUL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin