Lise Öğrencileri arası Geleceğin Ambalajı Tasarım Yarışması

Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Türkiye geneli resmi / özel tüm lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik ambalaj sektöründe yenilikçi fikirleri desteklemek amacıyla Geleceğin Ambalajı konulu “Tasarım Yarışması” düzenliyor.

BAHÇELİEVLER AYDIN DOĞAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ GELECEĞİN AMBALAJ TASARIMI YARIŞMA
ŞARTNAMESİ

KONU: Geleceğin Ambalaj Tasarımı

AMAÇ: Yarışmanın amacı, ambalaj sektöründe yenilikçi fikirleri desteklemek, ambalaj sektörüne olan ilgiyi artırmak ve Mesleki Eğitimdeki öğrenci tasarımcıları sektörle buluşturmayı hedeflemektedir. Özgün, modern, çevre açısından sürdürülebilir, öngördüğü işlevleri teknik olarak sağlayabilen, geleceğin ambalaj tasarımları için ürün tasarlanmasına zemin hazırlayarak geleceğin tasarımcılarında sürdürülebilir, çevreci bir bilinç oluşturarak, farkmdalık yaratmaktır. Ayrıca yetenekli öğrencileri sektörle buluşturarak kariyer planlarına ambalaj sektörünün girmesini sağlamayı hedeflemektedir.

KAPSAM:
2019/2020 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm liselerde ve özel liselerde öğrenim gören öğrencileri kapsamaktadır.

YARIŞMANIN HEDEFLERİ:
1. Ambalaj sektöründe yenilikçi fikirleri desteklemek.
2. Ambalaj sektörüne ilgiyi artırmak ve yetenekli öğrencileri sektörle buluşturmak.
3. Öğrencilerin yeteneklerini sergileyebilmelerini sağlamak.
4. Yenilikçi, faydalı ve çevreci tasarımların gerçekleştirilmesinin önünüaçmak.
5. Geleceğin tasarımcılarında ve sektörde çevreci,sürdürülebilir ambalaj ürünleri tasarlanmasına
zemin hazırlamak, çevreci bir bilinç oluşturarak farkmdalık yaratmaktır.
6. Yetenekli öğrencileri sektöre kazandırmak vedesteklemek.

Başvuru detayları için [email protected] adresi ile iletişim kurunuz.

KATILIM ŞARTLARI:
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
2. Türkiye genelindeki tüm lise ve özel lise öğrencileri bu yarışmaya katılabileceklerdir.
3. Yarışmaya her katılımcı en çok 3 adet ürünle katılabilir.
4.  Yarışmacılar tasarladıkları ambalaj tasarımının karton kutu tasarımının açılımının ve üçboyutlu görseli yada maket fotoğrafının olduğu Sunum Paftasını 50X70 cm boyutlarında, sağ üst köşeye ürünün logosunu koyarak, 150 dpi, ppi çözünürlükte hazırlamalı; önerdiği yenilik yada çözdüğü problem bilgilendirci bir şekilde yazmalıdır. Dosya adlarına ekteki formda yazılan RUMUZ ile aynı adı vererek kaydetmelidir.
Ekteki forma tasarım dosyası ile aynı RUMUZ yazılarak her ikiside [email protected] adresine e- posta yoluyla göndermelidir.)
5. Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış tasarımlar bu yarışmaya katılamaz.
6. Yarışmaya gönderdiği tasarım üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.
7. Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcıların ödül,unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. İptal edilen ödülün yeri boş bırakılır.
8. Eserlerin dosya adları mutlaka RUMUZ adı olmalı ve aynı RUMUZ, Katılım Formunda yer almalıdır. Katılımcının ismi, soy ismi ve imzası tasarımda bulunmamalı yada dosya adında yer almamalıdır.
9. Katılım Formunda; Katılımcının Rumuzu, Adı Soyadı, Okulu, Açık Adresi, İletişim Bilgileri, Danışman Öğretmenin Adı Soyadı ve Telefon Numarası ve e-posta adresinin yazılı olduğu bilgiler yer almalıdır.
10. Yarışma sekretaryası, ödül ve sergileme kazanan tasarımların asıl dosyalarını Ai yada Ps olarak katılımcıdan isteyebilir. Ödül ve sergileme alan tasarımların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal dijital dosyaları, istenildiğinde yarışma sekretaryasına gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır.

DEĞERLENDİRME ve SEÇİCİ KURUL:
Tasarımlar 14.02.2020 tarihi mesai saati bitimine kadar [email protected] adresine e- posta yoluyla gönderilmelidir. Bu tarihten sonra gelecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirme Geleceğin Ambalaj Tasarımı Seçici Kurulu tarafından yapılarak, birinci, ikinci ve üçüncü eserler ile mansiyon ve sergileme eserleri seçilecektir.

ÖDÜLLER:
Ödül töreni, NİSAN 2020 tarihinde Geleceğin Ambalaj Tasarımı Seçici Kurulunun uygun gördüğü yerde yapılacaktır.
Birincilik ödülü :2000 TL/Plaket
İkincilik ödülü : 1500 TL /Plaket
Üçüncülük ödülü :1000 TL/Plaket

Dereceye giren öğrencilerin danışman öğretmenlerine;
Birincinin Danışman Öğretmenine : 500 TL/Plaket
İkincinin Danışman Öğretmenine : Plaket
Üçüncünün Danışman Öğretmenine : Plaket

ADRES:
Bahçelievler Aydın Doğan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Mehtap Sok. No:36 34180/ Bahçelievler – İSTANBUL Tel: 0 (212) 641 2271

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin