Lise Öğrencileri Arası 3 Boyutlu Tasarım Teknolojileri ve Tasarım Yarışması

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği “Sanat ve Bilimin Işığında Trabzon Bilim Şenliği” projemiz TÜBİTAK tarafından kabul edilmiş olup, Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir. Projemizin uygulanma sürecinin 22-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi İşbirliği ile Ortahisar ilçesi Meydan Parkında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Şenliğimiz kapsamında il genelinde lise kademesinde öğrenim gören öğrencilerimizin katılabileceği, 3 Boyutlu Teknoloji Tasarımı konusunda farklı becerilerin kazandırılması ve bu teknolojilerin sosyal faydaya dönük konularda kullanımının arttırılmasını amaçlayan bir dizi etkinliğin Avrasya Üniversitesi, Trabzon Teknoloji Geliştirme Merkezi (Teknokent) ve Trabzon Faruk BAŞARAN Bilim Ve Sanat Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

3 Boyutlu Teknoloji Tasarımı Atölyesi ve Tasarım yapışmasına katılmak isteyen öğrencilerimiz, 3 boyutlu teknoloji tasarımı eğitimi (Solidworks, 3D Analiz Mantığı), Yenilikçi Düşünme ve Tasarımın temel ilkeleri konularını kapsayan üç haftalık bir eğitime tabi tutulacaklardır. Eğitimler alanlarında uzman akademisyenlerce Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hafta içi 15:00-18:30 saatleri arasında verilecektir.

Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz “Endüstriyel ve Sosyal Alanlarda Kullanılan Enerji Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi/Geliştirilmesi” konulu yarışma teması doğrultusunda 22 Ekim tarihinde Teknokent’te düzenlenecek ve 4 gün sürecek(tam zamanlı) kampa katılmaya hak kazanacaklardır. Kamp süresince yarışma teması doğrultusunda öğrencilerimizden, alanında uzman rehberler eşliğinde proje fikirleri geliştirmeleri, proje fikirlerinin 3D yazıcılarda ön prototiplerinin hazırlanması ve sunum eşliğinde jüri heyetine sunulması istenecektir. Etkinlik, 26 Ekim 2018 tarihinde meydan parkında yapılacak ödül töreni ile son bulacaktır. Yarışma ödülleri www.trabzonbilimsenligi.com web sitesinden duyurulacaktır.

İlimize bağlı liselerde okuyan öğrencilerimizden, yukarıda çerçevesi çizilen etkinliğe katılmak isteyenlerin, üç kişiden oluşan yarışma grupları oluşturarak www.trabzonbilimsenligi.com web sitesi üzerinden 25 Eylül 2018 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından web sitemiz üzerinden sonuçlar ilan edilecektir. Eğitimler 1 Ekim 2018 Pazartesi günü başlayacaktır.

3 Boyutlu Tasarım Teknolojileri ve Tasarım Yarışması Başvuru Formu