Lise Öğrencileri Afiş Yarışması

Lise Öğrencileri
Lise Öğrencileri Afiş Yarışması

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “YANINDAYIZ” projesi kapsamında liseler arası “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Farkındalık” konulu afiş yarışması Müdürlüğümüze bağlı resmi/özel orta öğretim kurumları arasında okul müdürlükleri gözetim denetim ve sorumluluğunda veli muvafakatı dahilinde, ücretsiz olarak, eğitim öğretimi aksatmadan şartnamede belirtilen şekilde başvuru yapılarak düzenlenecektir.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Lise Öğrencileri için
“YANINDAYIZ” Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Farkındalık Yaratma
Afiş Yarışmasının Şartnamesi

1. YARIŞMANIN ADI:

İstanbul Geneli Lise Öğrencilerine yönelik ödüllü Afiş Yarışması

2. KONUSU:

“Kadına Yönelik Şiddeti Önleme ve Farkındalık Yaratma” Lise öğrencileri için İstanbul genelinde düzenlediğimiz Afiş yarışmasının şartnamesidir.

3. SÜRESİ:

Başlangıç : 21 Aralık 2020
Bitiş : 1 Mart 2021

4. KATEGORİ:

Lise Öğrencileri ( Tüm Kademeler )

5. YARIŞMANIN AMAÇLARI:

*İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Rehberlik Şubesi tarafından düzenlenen Afiş yarışması ile gençlerin, Şiddeti Önleme konusunda farkındalıklarını arttırmak
• *Şiddeti Önleme konusunda sadece FİZİKSEL olarak değil; diğer şiddet türleri olan :
• SÖZLÜ/ DUYGUSAL/ PSİKOLOJİK
• EKONOMİK
Konularında da öğrencileri bilinçlendirmek

*Şiddeti Önleme Çalışmalarına dikkat çekerek “ Aile İçi İletişim” i güçlendirmeye katkıda bulunmak

*Gençleri “Sosyal Sorumluluk” çalışmalarına teşvik etmek,

*Gençlerin topluma aktif bireyler olarak katılan, kendilerini ve çevresini geliştiren ve sorumluluk alabilen insanlar olarak yetişmelerine katkı sağlamak,

*Ödüller ile öğrencilerimizi teşvik etmek ve gündem oluşturmak,

*Gençlere bu yarışma ile kendilerini ve gerektiğinde ülkemizi, ulusal ve uluslararası benzer yarışmalarda temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmak.

6. YARIŞMANIN YÜRÜTÜLMESİ:

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce tamamı çevirimiçi olarak yürütülecektir. Yarışma İstanbul genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi ve özel kurumlarda lise düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır.

7. KATILIM ŞARTLARI:

• Yarışmaya katılacak olan öğrenci, İstanbul genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi ve Özel tüm Eğitim-Öğretim kurumlarında lise kademesinde eğitim görmelidir.

• Yarışmaya katılım tamamen ücretsiz ve gönüllülük esasına göredir.

• Her öğrenci yarışmaya yalnızca 1 (bir) afiş ile katılacaktır.

• Seçici kurul üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.

• Çalışmaların kullanılması ve paylaşımı ile ilgili tüm haklar İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aittir. Doğabilecek hukuki sorumluluk öğrenci ve veliye aittir. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü sorumlu tutulamaz. Formun doldurulması ve başvuru sürecinin tamamlanması şartların kabul edildiğini beyan eder.

• Gönderilecek olan AFİŞİN daha önceden herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

• Yarışmaya katılacak olan eserler, son teslim tarihine kadar https://forms.gle/YXBcLtVicHq66mSx8 sayfasında ilgili bölüme yüklenmek zorundadır.

• Bu yarışmaya katılanlar yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Uygulama esaslarında yer almayan konulara dair takdir yetkisi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aittir. Tüm katılımcılar bu şartları kabul etmiş sayılır.

• Yarışmaya katılım sağlamak isteyen her öğrencimizin velisinin katılım formunda yer alan ‘’*Velisi olduğum öğrencinin yarışmaya katılmasına, paylaşılan eserin ilgili kurumlar tarafından kullanılmasına, çalışmayla alakalı herhangi bir maddi/manevi talepte bulunmayacağıma ve oluşabilecek her türlü olumsuz davranıştan ilgili kurumları sorumlu tutmayacağıma muvafakat ederim’’ ibaresinin yanında yer alan kutucuğu işaretleyerek velisi bulunduğu öğrencinin katılımını onaylamalıdır.

• Yarışma sonuçlarına herhangi bir itiraz kabul edilmeyecek olup jürinin verdiği kararlar kesindir.

• Afişler 50/70 ebatında düzenlenmelidir.

8. UYGULAMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR:
*Yarışmanın duyurusu resmi web sayfaları ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resmi yazı ile yapılacaktır.

*Teslim edilen eserlerin tamamı arasından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan seçici kurul İstanbul birinci, ikinci ve üçüncülerini belirleyecektir.

*Dereceye girenlerin isimleri resmi hesaplarda yayınlayacaktır.

* ilk 3’e giren eserler ödüllendirilecektir.

*İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, şartnamede belirtilen hususlara uygun olan İstanbul genelindeki tüm ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren okulların yarışmaya katılması hususunda gerekli duyuru ve yazıların okullara ulaşmasını sağlayacaktır.

*Genel değerlendirmeyi yapacak seçici kurul için bilgili ve şartlara uygun olan tecrübeli öğretmenler İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilecektir. Kuru l https://forms.gle/YXBcLtVicHq66mSx8 adresine iletilmiş olan tüm eserleri değerlendirecektir. Değerlendirme sonucunda İstanbul birinci, ikinci ve üçüncülerini belirlenecektir.

*Birinci seçilen eserler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarında yayımlanacaktır.

*Veli muvafakatnamesi, çevirimiçi başvuru formunda mevcuttur.

*Yarışma kapsamında ödüller ve tüm masraflar İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.

11. ÖDÜLLER:
*Yalnızca yarışmadaki ilgili ilk üçe giren eser sahibi öğrencilere;
1. Bisiklet
2. Saat
3. Spor Kıyafet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

16 + three =