Lise Öğrencileri 33. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması

Gönen Belediyesi tarafından lise öğrencilerine ve yetişkinlere yönelik olarak düzenlenen 33. Ömer Seyfettin Hikaye Yarışması başvurularınızı bekliyor.

Yarışma Konu ve Amaç
Konu: Konu serbest olup yarışmacılar, Anayasa ve yasalar çerçevesinde istedikleri her konuda hikâye yazabilirler.

Amaç: Ömer Seyfettin’i anmak ve hatırasını yaşatmaya devam ettirmektir. Bunun yanında Türk edebiyatına yeni hikâye ve hikâyeciler kazandırmaktır.

Yarışma Kuralları
1.Hikâye dalında yarışmaya resmi/özel tüm lise kurumlarındaki öğrenciler ve yetişkinler katılabilecektir.

2.Lise öğrencileri ve yetişkinler için yarışmaya gönderilecek hikâyelerin daha önce yayınlanmamış ve başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.

3.Lise öğrencileri ve yetişkinler hikâye yarışmasına en fazla bir (1) hikâye ile katılabilirler.

4.Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin kapak sayfasında sadece rumuz bulunacaktır.

5.Başvurular 6 Aralık 2021 – 14 Ocak 2022 tarihi mesai bitimine kadar yalnızca internet sitesi olan http://www.omerseyfettin.gen.tr üzerinden, belirtilen formu eksiksiz olarak doldurarak yapılacaktır. Yanlış bilgi ve beyanın sorumluluğu kayıt sahibine aittir.

6.Yarışmacılar, katılacakları bölümü (öğrenci veya yetişkin) online kayıt sırasında belirtecektir.

7.Yarışmanın yazım formatı: Yarışmaya katılacak öğrenci ve yetişkinler öykülerini; normal A4 boyutunda, 12 punto, 1.5 satır aralığı, Times New Roman yazı stili ile yazılacaktır. Metinler en fazla on (10) sayfa olacaktır.

8.Yarışmada ödül kazanan eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Ancak Gönen Belediyesi eser sahibinden izin almak şartıyla eserleri yayınlayabilir. Yarışmada dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen hikâyeler kitap haline getirilecektir. Yayımlanacak eserler için ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

9.Yarışma sonuçları, 03/03/2022 tarihinde açıklanacak ve ödüller 06/03/2022 tarihinde Gönen’de verilecektir.

10.Öğrenciler bölümünde 18 yaş altı dereceye giren yarışmacıların bir ebeveyni ile beraber, yetişkinler bölümünde ise dereceye giren yarışmacının konaklama, geliş ve gidiş bilet ücretleri ödenecektir.

www.omerseyfettin.gen.tr