Lise Öğrencileri 10. Model Birleşmiş Milletler Konferansı

Özel Nesibe Aydın Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli resmi/özel Fen ve Anadolu Liselerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik çevrim içi “10.Model Birleşmiş Milletler Konferansı (NAMUN)” düzenlemektedir.

KATILIMCILAR:
Ankara ili içi ve dışı, resmi-özel Anadolu ve Fen Liselerinin 9.-10.-11.-12.sımf öğrencilerini kapsar.

ETKİNLİĞİN YERİ: ONLİNE olarak www.namun21.com internet sayfasında yayınlanacak olan zoom linki üzerinden yapılacaktır.

ETKİNLİĞİN ADI: Nesibe Aydın Okulları Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı ETKİNLİĞİN

TARİHİ: 24-25-26 Aralık 2021

ETKİNLİĞİN AMACI: Katılımcı öğrencilere, İngilizce dilinde uygun tartışma ortamı yaratarak onların dünya genelindeki sorunlara çözüm bulmaları yoluyla topluma yararlı bir dünya insanı olmalarına destek olmak.

Başvurular : Etkinliğe katılacak öğrenci ve okulların, www.namun21.com web sitesi
üzerinden 12 Aralık 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını yapması gerekmektedir. Bir okul istediği sayıda öğrenci için başvuru yapabilir.

ETKİNLİK KATILIM VE UYGULAMA ŞARTLARI
1- Başvurular namun21.com web sitesi üzerinden “apply now” başlığı tıklanarak açılacak olan
https://www.munpoint.com/muns/namun-21 bağlantısından yapılacaktır.
2- Etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler, başvuru sayfasındaki Aydınlatma metnini okuduklarını, Veli İzin belgesinin bulunduğunu ve Açık Rıza Onayı verdiklerini, onaylamadan başvuru yapamayacaklardır.
3- Etkinliğe katılım ücretsizdir. Katılım için Lise öğrencisi olmak yeterlidir. Etkinlik 400 aktif katılımcı ile sınırlı olduğundan, öğrenciler başvuruların açılma tarihinden itibaren başvuru yapabilecek olup, her okuldan en fazla 20 öğrenci gelecek şekilde katılım gösterebileceklerdir. Son başvuru tarihine kadar başvuran ilk 400 kişi alınacaktır. Öğrencilerin dil yeterliliğinin, okul ders kitaplarının seviyesine göre, (Avrupa Dil Portfolyosu kapsamında) en az A2 olması beklenmektedir. Bilgileri bireysel başvuru formunda ilgili alana doldurmaları istenmektedir.
4- Etkinliğin sosyal medya Instagram hesabı namun.2021_ olacaktır.
5- Gölbaşı Nesibe Aydın Anadolu Lisesi Müdürlüğü gerek gördüğünde etkinlik tarih- saat ve koşullarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmak şartı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.
6- Etkinlik itirazları, sonuçların ilanından itibaren c.ocguder@nesibeaydin.kl2.tr mail adresine yapılacak, sonuç kendilerine takip eden 3 iş günü içinde bildirilecektir.
7- Etkinliğe, engelli öğrencilerin katılımını kolaylaştırmak üzere her türlü kolaylık sağlanacaktır. Tüm koşullar engelli öğrencilerin gereksinimlerine göre hazırlanacaktır.
8- Katılımcılar etkinlikte ileri sürdükleri görüşlerin sonuçlarından tamamı ile kendilerinin sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt edecektir.
9- Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa, genel ahlak ilklerine uymayan, siyasi amaçlara hizmet eden veya reklam unsuru içeren görüşler bildiremezler ve yarışma dışı bırakılırlar.
10- Etkinliğe yaklaşık 400 kişinin katılımı beklenmektedir.

ÖDÜLLER:
Yarışmanın Birincisine : “The Best Delegate” Sertifikası
Yarışmanın İkincisine : “The Outstanding Delegate” Sertifikası
Yarışmanın Üçüncüsüne : “The Mention” Sertifikası