Lisans Öğrencilerine 2021-2022 Karşılıksız Burs

üniversite burs
üniversite burs başvuruları

Her yıl olduğu gibi MİA Vakfı başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Lisans öğrencilerine 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.

Başvuru:
Burs başvurularımız 17 Eylül 2021 tarihine kadar kabul edilecek olup Burs Başvuru Formu www.ihsanarslanvakfi.org adresimizden temin edilecektir. Başvuru yapacak öğrenciler Burs Başvuru Formunu, istenen belgelerle birlikte vakıf adresimize posta yoluyla gönderebilirler. Belirtilen süre içerisinde vakfımıza eksiksiz ve doğru bilgilerle yapılan başvurular Vakıf Mütevelli Heyetimiz tarafından değerlendirilecektir. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında burs verilecek öğrenciler bu süreçte Mütevelli Heyetimizce belirlenip internet sitemizde duyurulacaktır.

Yeni Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:
Burs Başvuru Formu(Başvuru Formu sitemizden indirilecek, bilgisayar ortamında doldurulup çıktısı alınacak ve resim yapıştırılarak istenen diğer belgelerle birlikte vakfımıza posta yoluyla gönderilecektir.)
Nüfus cüzdan fotokopisi
Nüfus kayıt örneği (Vukuatlı)
Öğrenci belgesi
Transkript (Hazırlık ve 1.sınıf öğrencileri hariç)
Aile gelir durumunu gösteren belgeler
Türkiye İş Bankası hesap numarası
Adli sicil kaydı (Sabıka kaydı)

Burs Yenileme:
Vakfımızdan geçmiş dönemde (2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında) burs alan öğrencilerin tekrar burs alabilmeleri için alttan derslerinin olmadığına dair 1-TRANSKRİPT, 2-ÖĞRENCİ BELGESİ, 3-ADLİ SİCİL KAYDI BELGESİ ile birlikte belirtilen süre içerisinde vakfımıza posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında burs verilmeyecektir.

MİA Vakfı Bursları:
Burslarımız 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemi boyunca verilir. Lisans öğrencilerinin aylık burs miktarı 200 TL olarak belirlenmiştir.

Önemli Uyarılar:
Eklenecek belgelerin eksik olması, imzalanmaması, başvuru formuna fotoğraf yapıştırılmaması, başvuru formunun yanlış doldurulması veya hatalı beyanda bulunulması, soruların boş bırakılması, sorulara net ve açık bir dille cevap verilmemesi elenme nedeni sayılacaktır.

Bursiyerlerimizle yazışmalar ve vakfımızla ilgili duyurular öncelikle e-posta adresinden yapılacağından başvurularda e-posta adresinin verilmesi zorunludur.

2020-2021 Öğretim Yılında (geçen yıl) Vakfımızdan burs almaya hak kazanan öğrencilerimizden alttan dersi olan veya zayıfı olanların bursu kesilecektir.

MİA Vakfı bursunun amacı başarılı öğrencilere karşılıksız burs vererek, onların eğitim ve öğrenimlerini başarı ile tamamlamalarına yardımcı olmaktır. 1995 yılında kurulan Vakfı’mız bugüne kadar yardıma muhtaç binlerce öğrenciye burs vermiş olup, bundan sonra da vermeye devam edecektir.
Tüm öğrencilerimize 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında başarılar dileriz.

M.İhsan ARSLAN
Mütevelli Heyet Başkanı

İletişim Bilgileri
Adres: Kızılcașar Mahallesi 4528 Sokak No:5 İncek Gölbaşı / ANKARA

Tel: +90 (312) 438 77 10

Faks: +90 (312) 438 34 93

E-posta: bilgi@ihsanarslanvakfi.org

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.