Life From My Perspective

Edirne/Uzunköprü Gazi Mahmut İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde  “Benim Gözümden Yaşam” (Life From My Perspective) isimli eTwinning projesi devam ediyor.
Türkiye’den 9, Yunanistan, Ukrayna, Romanya, İrlanda ve İtalya’dan 1, Portekiz’den 2 öğretmenin rehberliğinde uygulanan 4 aylık proje Kasım ayında başladı.

Özel gereksinimli bireylerin çevreyi nasıl gördükleri, anladıkları ve anlamlandırdıkları yaşam kalitelerinin artması açısından oldukça önemlidir. Özel gereksinimli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmaya çalışırken bazen ne hissettiklerini ve hayatı nasıl algıladıklarını görmezden gelebiliyoruz. Fırsat verildiğinde ve uygun ortam ve koşullar sağlandığında hayata bakış açılarını da yansıtabilir ve kendilerini ifade edebilirler. Bu sayede özgüveni gelişmiş, yeni bilgiler öğrenebilen, çevresine kendi özellikleri ile uyum sağlayabilen mutlu bireyler yetiştirebilir.
diyen Proje Kurucusu Özel Eğitim Öğretmeni Burcu ÖZSOY proje kapsamanda 7 ülke öğrencilerini görüştürdüklerini, öğrencileriyle birlikte web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrendiklerini, fotoğraf çekmeyi öğrendiklerini, çevredeki canlılara karşı daha duyarlı olduklarını söyledi. Proje Şubat ayında sona ereceği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin