LGBTİ+ Kısa Film Yarışması

Kısa Film Yarışması
Kısa Film Yarışması

LGBTİ+ Kısa Film Yarışması

KuirFest ile birlikte düzenlediğimiz LGBTİ+ kısa film yarışmasına başvurularınızı bekliyoruz. 20 Eylül’e kadar online formu doldurarak, LGBTİ+ temalı filminizi bize gönderin.

LGBTİ+ Kısa Film Yarışması

KuirFest Opens in a new tab or window. ortaklığı ile Türkiye’de LGBTİ+ temalı film üretimini teşvik etmek ve farklı gösterim alanları yaratmak amacıyla kısa film yarışması düzenliyoruz. Başvurular arasından yapılacak 10 kısa filmlik seçki Türkiye ve Birleşik Krallık’taki farklı şehirlerde gösterim olanağı bulacak.

Proje, British Council’in LGBTİ+ hakları için dünya genelinde düzenlenen dijital bir film programı #FiveFilms4Freedom’dan esinlenerek geliştirilmiştir.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ VE ÖDÜL

İki bölümden oluşacak seçim sürecinde, ön jürinin tüm başvurular arasından seçtiği en iyi 10 filmi daha sonrasında ana jüri ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yapılacak gösterimlere katılacak seyirciler tarafından değerlendirecektir. Süreç sonucunda belirlenen en iyi film ve seyirci ödülünü kazanan filmlerin yönetmenleri ise, British Council tarafından masrafları karşılanarak BFI Flare Festivali’ne seyahat hakkı kazanacaktır.

NASIL KATILABİLİRİM?

Açık çağrıya katılmak için lütfen 20 Eylül 2017 tarihine kadar online formu Opens in a new tab or window. doldurarak kısa filminizin linkini bize gönderin .

Sorularınız için [email protected] Opens in a new tab or window. adresine e-posta gönderebilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI

Yönetmen Türkiye’de ikamet ediyor olmalıdır.
Kısa filmler 25 dakikayı aşmamalıdır.
Birleşik Krallık’ta tiyatral ya da video ortamında daha önce yayınlanan filmler diskalifiye edilecektir. Başvurular son iki yıl içinde üretilmiş olmalıdır. (Mart 2016 ve sonrası)
Filmler herhangi bir dilde olabilir. İngilizce ve Türkçe dışındaki dillerde çekilen filmlerde İngilizce ve Türkçe alt yazı olması zorunludur.
Yapımcıdan izin alınması kaydıyla, filmden alınan klipler tanıtım amacıyla sosyal medyada kullanılabilecektir.

LGBTİ+ Kısa Film Yarışması / LGBTİ+ Short Film Competition

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin