LET’S CODE WITH THE GAME AND HAVE FUN WITH MATHEMATICS eTwinning Projesi

2022 – 2023 Eğitim Öğretim yılında kuruculuğunu yapan Mustafakemalpaşa 14 Eylül Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Ezel TUNA ve  “Nasa Radost” Kindergarten “Pera Detlic” Okul Öncesi Öğretmeni Natasa ARAMBASİC koordinatörlüğünde, Türkiye, Sırbistan, İtalya,Litvanya olmak üzere toplam  15 ortak okul ile yürütülmektedir.

Kodlama günümüz dünyasında birçok alana kapı aralıyor. Özellikle erken çocukluk döneminde çocuklar üzerinde problem çözme becerileri başta olmak üzere birçok gelişim alanını olumlu yönde destekler. Bu kapsamda erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlayan çocuklar; Bilişsel gelişim, problem çözme, planlama, matematik, bilim, takım çalışması, düşünme ve algoritma oluşturma becerilerini geliştirir, ilişki kurma ve özgün fikir üretme konularında daha hızlı gelişim gösterirler.

Projemiz, okul öncesi çocuklarda kodlama becerilerini geliştirmeyi, onlara temel kodlama kavramlarını kazandırmayı, çocukların kodlama ile erken yaşta tanışmasını ve bunu gelecek yaşamlarına aktarmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda proje ortakları ile proje çalışmalarını planlayıp uygulanmaya başlanmıştır.