Let Your Hands Create a Life – Ellerinin Dokunduğu Yer Hayat Bulsun eTwinning Projesi SIFIR ATIK EĞİTİM ÖĞRENCİ WEBİNARI gerçekleştirildi.

Let Your Hands Create a Life eTwinning Project öğrencileri Sıfır Atık Eğitimi Webinarında sürpriz konuk Tema Vakfı Sıfır Atık Eğitmeni Ali DÖNMEZ 'i ağırladı. Öğrenciler etkili bilgiler öğrenetek farkındalık kazandılar.

Kuruculuğunu yaptığımız ve atıklarla tasarım yapmayı, geridönüşümün önemini anlatan ve DUYARLI TÜKETİCİ olmayı sağlayan, ve sürdürülebilir bir dünya için çevreyi, doğayı koruyarak çevre bilinci geliştirmeyin amaçlayan, ELLERİNİN DOKUNDUĞU YER HAYAT BULSUN eTwinning Projesinde SIFIR ATIK EĞİTİM öğrenci webinarımız gerçekleştirildi.
Sıfır Atık Eğitimi ile öğrencilerimiz Atıklar ve zararları nelerdir? Nasıl dönüştürülebilir? Ve Geridönüşümün önemi nedir? SIFIR ATIK İÇİN 5D MODELİ, 7.KITA nedir? konuları hakkında bilgiler edinerek, neler yapmaları gerektiği konusunda bilinçlendiler.

TEMA Vakfı Eğitmeni Ali Dönmez ‘e
LET YOUR HANDS CREATE A LIFE ETWINNING PROJECT partnerleri olarak teşekkür ederiz.
7.KITA Denizlere ve akarsulara karışan ve hayvanların neslinin tükenmesine ve zehirli gazların atmosfere karışması ile iklim değişikliğine neden olan atıkların özellikle plastiklerin PASİFİK OKYANUSU’nda birikerek oluşturduğu bir kıta, bir çöp alanı. Yüzölçümü hemen hemen ülkemizin iki katıdır. Uzaydan bakıldığında görülmemektedir.

Okyanuslarda çöp yığını alanları çok bulunmaktadır. PASİFİK ÇÖP ALANI geniş
yer kapladığı için 7.kıta adını vermişlerdir.
Çöp alanlarının oluşmaması için hemen hemen tüm ülkelerde SIFIR ATIK PROJESİ yürütülmektedir.

Son söz olarak
İSRAF ETME, ÇÖPE ATMA, GERİ DÖNÜŞTÜR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × five =