LET ME EARN WEB2 eTWINNING PROJEMİZ BAŞLADI

proje logo

Hacı Derviş Rasim Ünsal İlkokulu uzaktan eğitim sürecinde de eTwinning projelerini uygulamaya hızla devam ediyor. Nazire Çiçek’in 4/B sınıf öğrencileriyle ortak olduğu Let Me Learn Web2 eTwinning projemiz 15.11.2020 tarihinde başladı. Projemiz Türkiye’den 10, Lİtvanya’dan 1 ve İtalya’dan 1 ortakla 2020-2021 eğitim öğretim yılında uygulanacak.

Projelerimiz eğitimde web2.0 araçlarını öğrencilerimize öğretmek ve kullanmak üzerine planlanmıştır. Proje sayesinde öğrenciler farklı çalışma grupları ile sosyalleşebilecek, yarışmalar, sunumlar ve oyunlarla eğlenerek öğrenme şansı elde edeceklerdir. web2.0 araçları sayesinde öğrendiklerini daha eğlenceli bir şekilde pekiştirecektir.

Projemizde öğrencilerimize web2.0 araçlarını öğretmeyi hedefliyoruz çünkü bu araçlarla öğrenmenin daha kolay ve daha iyi olduğunu biliyoruz. Pandemi nedeniyle sınıflarımızdaki veya evlerimizdeki tüm öğrencilerle çalışıyoruz. Bu proje ile öğrencilerimiz sınıfta ve evde teknolojik bir atmosferde olacak, hem öğrenecek hem de keyif alacaklar. Ayrıca öğretmenlerimiz bu proje ile deneyim kazanacaklar.

Proje sonunda ortaklar ve öğrenciler çeşitli Web 2.0 araçlarını öğrenip uygulayabilecekler. Sınıflar daha eğlenceli olacak. Pandemi nedeniyle okuldan ve derslerden uzaklaşan öğrencilerimiz uygulamalar, sunumlar ve oyunlar sayesinde daha aktif olacaklar. Ders konuları daha eğlenceli bir şekilde işlenecek.
proje logo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin