LEGO Education Öğretmen Konfransı

LEGO® Education Öğretmen Konfransı
Yarını Özgüvenle Tasarla!

LEGO® Education Öğretmen Konferansları’nın dördüncüsünü bu kez Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM Merkezi ile gerçekleştirip, “Yarını özgüvenle tasarla” demek üzere buluşuyoruz!

Erken çocukluk döneminden başlayıp yaşam boyu devam eden öğrenme yolculuğunda özgüven bir günde kazanılmaz. Her gün gerçekleşir; düşünürken, problem çözerken, oyun oynarken, tasarlarken, hata yaparken, inşa ederken ve tekrar tekrar denerken…

23 Kasım 2019 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gerçekleşecek olan “Yarını Özgüvenle Tasarla” temalı LEGO® Education Öğretmen Konferansı’nda, The LEGO® Technic Idea Book, The LEGO® Mİndstorms EV3 ve daha birçok kitabın yazarı olan LEGO Master Builder Yoshihito Isogawa, “Çocukların Yaratıcılıklarını Artırma Yaklaşımım” sunumu ile bizlerle olup atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Ayrıca standımızı ziyaret eden katılımcılar, Yoshihito Isogawa ile tanışma fırsatı bulup, yaratıcılık, iş birliği ve eleştirel düşünmeyi tetikleyen LEGO® Education STEM çözümlerinin, öğrencinin derslere olan katılımını ve kendine olan güvenini nasıl artırdığı hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler.

Alanında uzman değerli hocalarımız Sayın Prof. Dr. Belma Tuğrul, Sayın Prof. Dr. Adil Denizli, Sayın Dr. Öğretim Üyesi Menekşe Boz, Sayın Dr. Öğretim Üyesi Serap Sevimli Çelik ve Sayın Cevat Ayna’nın iştirakları ile erken çocukluk döneminde başlayıp yaşam boyu devam eden öğrenme yolculuğu üzerine birlikte düşüneceğiz.

Konferans kapsamında, kıymetli hocamız Sayın Prof. Dr. Belma Tuğrul, LEGO® Education Türkiye Akademi öğretmenleri ve BAUSTEM ekibinin okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde düzenleyecekleri atölyeler eşliğinde yaparak ve yaşayarak öğrenme sürecinin önemine dair farkındalığımızı artırabileceğiz.

Ayrıca Türkiye’de Bilim Kahramanları Derneği tarafından yürütülen Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League, Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League Jr. ve Dünya Robot Olimpiyatı / World Robot Olympiad Türkiye programlarında takım koçluğu yapan eğitmenlerden, çocukların ve gençlerin erken yaşta bilim ile buluşma serüvenlerini dinleme imkanı bulabileceğiz.

LEGO® Group’un bir parçası olan ve 35 yıllık geçmişe sahip LEGO® Education, öğrencilerin başarı seviyesini artıran yenilikçi teknolojiler ve eğitsel çözümler geliştiriyor. LEGO® Education çözümleri dünyada robotik, kodlama ve STEM eğitimlerinde lider konumda bulunuyor.

Detaylı bilgi ve Kayıt için: www.ogretmenkonferansi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin