LAVABOMU AYARLIYORUM

PROJE ADI: LAVABOMU AYARLIYORUM

PROJE AMACI: PROJEMİN AMACI, EVLERİN BANYOLARINDA BULUNAN LAVABOLARIN AYARLANABİLMESİYLE ÇOCUKLARIN RAHAT BİR ŞEKİLDE LAVABOYA ERİŞİP ELLERİNİ YIKAMASINI VE YAŞLILARIN ABDEST ALIRKEN AYAKLARINI RAHAT BİR ŞEKİLDE YIKAYABİLMELERİNİ SAĞLAYABİLMEKTİR.

GİRİŞ: ÇOCUKLAR ELLERİNİ YIKAMAK İÇİN EVLERİN BANYOLARINDA BULUNAN LAVABOYA BİR TÜRLÜ ERİŞEMEZLER. ELLERİNİ YIKAYABİLMELERİ İÇİN BÜYÜKLERİNDEN YARDIM ALMALARI GEREKİR.

YAŞLI DEDELER VE NİNELER İSE, ABDEST ALIRKEN AYAKLARINI YIKAMAK İÇİN BÜYÜK BİR ÇABA HARCARLAR.

BU BENİM ESERİM PROJE BANKASINDAN YAPTIĞIM ARAŞTIRMALARDA, YAPTIĞIM PROJE İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ÇALIŞMANIN YAPILAMDIĞINI GÖRDÜM. BEN DE BU PROJEYİ YAPARAK ÇOCUKLARIN VE YAŞLILARIN RAHATÇA KULLANABİLECEKLERİ BİR PROJE YAPMAYA KARAR VERDİM.

KULLANILAN YÖNTEM: PROJE EGZERSİZİNDE ÖĞRETMENİMİZİN DANIŞMANLIĞINDA ARAŞTIRMA YAPARAK BU PROJEYİ YAPMAYA KARAR VERDİM. ÖNCELİKLE PROJEMİN PLANINI YAPTIM. MALZEMELERİ TEMİN EDEREK PROJEYİ YAPMAYA BAŞLADIM. FON KARTONLARI KULLANARAK LAVABONUN AYAKLARINI YAPTIM. LAVABONUN AYAKLARINA, LAVABONUN AYARLANABİLMESİ İÇİN DELİKLER AÇTIM. DAHA SONRA SİSTEMİN ÇALIŞABİLMESİ İÇİN BİR MEKANİZMA KURDUM. BU SAYEDE AŞAĞI YUKARI DÜĞMELERİYLE LAVABONUN AŞAĞI YUKARI HAREKET ETMESİNİ SAĞLADIM. EN SON OLARAK LAVABOYU KARTON KAPAKTAN YAPIP LAVABONUN AYAKLARINA MONTE EDEREK PROJEYİ TAMAMLADIM.

PROJE BÜTÇESİ: PROJENİN TOPLAM TUTARI 15 TL DİR

PROJE ÇALIŞMASININ TAKVİMİ: 4 HAFTA

SONUÇLAR, SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ: YAPTIĞIM PROJE, ÇOCUKLARIN VE YAŞLILARIN RAHAT BİR ŞEKİLDE FAYDALANABİLMELERİ AÇISINDAN HEM KULLANIŞLI HEM UYGULANABİLİR HEM DE MALİYETİ DÜŞÜKTÜR.

KAYNAKLAR:

http://www.sanerekin.tr.gg/Fen-Proje–Oe-rnekleri%3Cimg-src%3D-g-http-d–s–s-www-.-yenice_bld-.-gov-.-tr-s-images-s-yeni-.-gif-g-%3E.htm

Bu Benim Eserim Proje Yarışması
Bilim Şenliği Projeleri