Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödül Töreni

Okul Kütüphanecileri Derneği “Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödül Töreni” ve “50. Sanat Yılında Gülten Dayıoğlu” Söyleşisine Davetlisiniz.

Sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Okul Kütüphanecileri Derneği 2013 yılından itibaren “Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülleri” vermeye başlıyor.

Ödül töreni her yıl Kütüphane Haftası içerisinde gerçekleşecek.
“Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülleri” kitaba, kütüphaneye, okuma kültürüne, sanata, edebiyata ve topluma katkı sunan, kişi, kurum ve kuruluşlara verilecek.

Okul Kütüphanecileri Derneği olarak 49. Kütüphane Haftasında ilkini vereceğimiz ve gelenekselleştireceğimiz “Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülleri”nin ilki;

50. Sanat Yılını kutlayan Kütüphane ve Kütüphaneci Dostu değerli yazar Gülten Dayıoğlu’na,

İstanbul ilinde Yazarlar Okullarda Projesini hayata geçiren, okuma kültürünün gelişmesi açısından Türkiye’ye örnek olan, projeyi tüm Türkiye’ye yaygınlaştırma için girişimlerde bulunan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a,

Yayına çıkan kitaplarını Görme Engelliler için sesli kitaba dönüştürüp Boğaziçi Üniversitesi GETEM üzerinden ücretsiz hizmete sunan Yapı Kredi Kültür ve Sanat Yayıncılık’a verilecek.

Ödül töreni 30 Mart Cumartesi günü 15.30’da Beyoğlu Gençlik Merkezi’nde yapılacak.

Ödül töreni sonrasında Türkçe Öğretmeni, Yazarlar Okullarda Projesi Koordinatörü Yusuf Çopur moderatörlüğünde değerli yazar Gülten Dayıoğlu ile “50. Sanat Yılında Gülten Dayıoğlu” söyleşisi gerçekleşecek.

Kitabın, kütüphanenin, kültürün, sanatın, edebiyatın, yazmanın, okumanın dolu dolu konuşulacağı etkinliğimizde kütüphanecileri, yazarları, çizerleri, çevirmenleri, okurları, kitaba ve kütüphaneye sanata edebiyata gönül veren herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Kitabın, kütüphanenin sıcaklığı, kütüphanecilerin ve yazarların dostluğu sizi çağırıyor.

LCV: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin