Kutu Kutu Proje Tasarım Yarışması

Mondi Tire Kutsan tasarımı raflara taşıyor! Oluklu mukavva ambalaj sektörünün lider tedarikçilerinden Mondi Tire Kutsan,  “Rafa Hazır Ambalaj” konsepti ile,  yaratıcılık eğitimi veren üniversitelerde okuyan lisans öğrencilerini Kutu Kutu Proje Tasarım Yarışması’na davet ediyor.

Oluklu mukavva ambalaj sektörünün lider tedarikçilerinden Mondi Tire Kutsan, bu yıl ilkini gerçekleştireceği Kutu Kutu Proje Tasarım Yarışması ile üniversite öğrencilerine yaratıcı ruhlarını harekete geçirerek, sektörü ileri taşıyacak fikirleri ile, geleceğin tasarımlarına yön verme fırsatı sunuyor.

Mondi Tire Kutsan, tasarım ve yenilikçi olma kültürünü ambalaj tasarımı ile özdeşleştirerek günlük hayatımıza; farklı, yeni, estetik ve kullanışlı ambalajlar ve yeni fikirler kazandırmayı amaçlıyor.

Kutu Kutu Proje Tasarım Yarışmasının 2011 yılı konsepti yenilikçiliği ile orijinal, estetik, fonksiyonel ve çevre dostu “ Rafa Hazır Ambalaj” çözümleri üzerine..

Türkiye ve KKTC’de yaratıcılık eğitimi veren üniversitelerin Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Tasarım fakültelerinde eğitim alan lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın son proje teslim tarihi ise 12 Nisan 2011.

Yarışma neticesinde birinci olan proje İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Tasarım Kültürü ve Yönetimi” Sertifika Programı Eğitimi ile ödüllendirilecek. İkincilik ödülü alan proje Apple Mac Book, üçüncü olan proje ise Apple I-Pad kazanacak. İlk üç proje, Mondi Tire Kutsan fabrikalarından birisinde staj imkanı da elde edecek.

Yarışmada dereceye giren tasarımcılara ödülleri, 4 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenecek ödül töreni ile sunulacak.

Proje ile ilgili detaylı bilgi için www.kutukutuproje.com adresinden bilgi alınabilir.