Kutu Kutu Proje Tasarım Yarışması 2011

“Kutu Kutu Proje Tasarım Yarışması” için başvuru süresi uzadı!

Tasarım tutkunuysanız hemen projenizi oluşturun ve 13 Mayıs’a kadar bize gönderin… Tasarımlarınızı raflara taşıyalım!
Oluklu mukavva ambalaj sektörünün lider tedarikçilerinden Mondi Tire Kutsan, bu yıl ilkini düzenlediği Kutu Kutu Proje Tasarım Yarışması ile üniversite öğrencilerine yaratıcı ruhlarını harekete geçirerek, sektörü ileri taşıyacak fikirleri ile geleceğin tasarımlarına yön verme fırsatı sunuyor.

Mondi Tire Kutsan, tasarım ve yenilikçi olma kültürünü, ambalaj tasarımı ile özdeşleştirerek günlük hayatımıza; farklı, yeni, estetik ve kullanışlı ambalajlar ve yeni fikirler kazandırmayı amaçlıyor.

Kutu Kutu Proje Tasarım Yarışmasının 2011 yılı konsepti yenilikçiliği ile orijinal, estetik, fonksiyonel ve çevre dostu “ Rafa Hazır Ambalaj” çözümleri üzerine…

Türkiye ve KKTC’de yaratıcılık eğitimi veren üniversitelerin Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Tasarım fakültelerinde eğitim alan lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın son proje teslim tarihi ise 13 Mayıs 2011 olarak belirlendi.

Yarışma neticesinde birinci olan proje İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Tasarım Kültürü ve Yönetimi” Sertifika Programı Eğitimi ile ödüllendirilecek. İkincilik ödülü alan proje Apple Mac Book, üçüncü olan proje ise Apple I-Pad kazanacak. İlk üç proje, Mondi Tire Kutsan fabrikalarından birisinde staj imkanı da elde edecek.

Yarışmada dereceye giren tasarımcılara ödülleri, 30 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenecek ödül töreni ile sunulacak

Proje ile ilgili detaylı bilgi www.kutukutuproje.com ve  www.facebook.com/KutuKutuProje  adreslerinden alınabilir.

Mondi Oluklu Mukavva Ambalaj Hakkında
Mondi Oluklu Mukavva Ambalaj,  Mondi  Avrupa &  Uluslararası Birimi’nin bir parçası olup  , geri dönüşümlü kağıt ve Oluklu Mukavva Ambalaj sektörünün lider tedarikçisidir. Mondi 15 fabrika ağıyla, geniş yelpazede yüksek kaliteli kağıtlarını ProVantage markası altında üretmekte ve yenilikçi oluklu mukavva ambalaj çözümleri ile de müşterilerine katma değer sağlamaktadır. Ek olarak, hemen hemen her türlü spesifikasyonda yüksek kalitede oluklu kağıtları ve modern ekipmanları ile yüksek kalitede ofset ve 6 renge kadar baskı yapmaktadır.
Mondi hakkında:
Mondi 31 ülkede üretim yapan ve 2010 yılı cirosu 6,2 milyar euro’ya ulaşan uluslararası kağıt ve ambalaj şirketler grubudur. Grubun orta Avrupa ile Rusya ve Güney Afrika’da tesisleri olup 2010 yılının sonu itibarıyle 29.000 çalışanı bulunmaktadır.
Mondi, odun hammaddesinden selüloz ve kağıt ile geri kazanılmış kağıt üretimine, ambalaj kağıtlarından oluklu mukavva ve sanayi tipi torbalarla kuşe üretimine kadar bütün kağıt ve ambalaj üretim süreçlerini gerçekleştirmektedir.
Grup özellikle ambalaj kağıdı, ambalaj ürünleri ve kuşesiz kağıt (UFP) üretimi gerçekleştirmektedir.
Mondi, Johannesburg Menkul Kıymetler Borsası JSE Limited’de Mondi Limited adı altında MND işlem sembolüyle ve Londra Menkul Kıymetler Borsasında Mondi plc adı altında MNDI işlem sembolleriyle kote edilmektedir. Mondi grubu 2008, 2009 ve 2010’da FTSE4Good UK, Avrupa ve Global endekslerine; 2007, 2008, 2009 ile 2010 yıllarında ise JSE’nin Sosyal Sorumluluk Yatırımları (SRI) endeksine alınarak sürdürülebilirlik ilkelerini yerine getirmesiyle tanınmaktadır.