Kütahya BİLSEM Modüler Bilim Kampı – II

Kütahya BİLSEM Modüler Bilim Kampı – II

Öğrencilere Doğa, Bilim, Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik ile ilgili konuların disiplinler arası etkileşim sağlanarak, teorik bilgiden ziyade uygulamalı şekilde günlük yaşamla ilişkilendirilerek öğretilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca öğrencilerin etkinliklere aktif katılımı sağlanarak, herhangi bir kaygı duymadan, dokunarak, görerek, eğlenerek ve öğrenmenin keyfini yaşayarak doğa ve bilimle ilgili farkındalık, ilgi ve sevgi düzeylerini artırmak yoluyla analiz ve sentez yapabilmelerinin, doğa ve bilim okuryazarı olmalarının sağlanması hedeflenmiştir. Bu amaçlarla öğrencilerin aktif olarak katıldıkları Fizik, Kimya, Biyoloji, Kodlama, Matematik, Mühendislik, Astronomi, Tarih, Eğitim, Doğa, Rehberlik, Ölçme ve Değerlendirme, Zeka Oyunları ve Sanat modüllerinde etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi olarak TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen ‘Kütahya BİLSEM Modüler Bilim Kampı’ isimli projemiz Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Dumlupınar Üniversitesi, Nafi Güral Fen Lisesi, Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi ve Kütahya Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilmiştir.

Projenin hedef kitlesini Kütahya Merkez ve ilçelerindeki ortaokullarda öğrenim gören 6. ve 7. sınıfa devam eden öğrenciler oluşturmaktadır.

Uzman SİNAN KORUÇ
KÜTAHYA BİLİM VE SANAT MERKEZİ

https://modularbilimkampi.weebly.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin